Rubriky:

Ladíme

První natáčení seriálu o běhání Fast Foot začalo sakem, končilo kuřetem

4. února 2015 07:33 - Praha

„Máš u sebe sako?“ Krátká a zcela nezpochybnitelná věta, která zazněla tři hodiny před prvním dnem natáčení. Jak jsem uslyšel, tak jsem odpověděl. „Nemám.“ „Ok, neřeš to,“ skončil několikavteřinový slovní ping pong s produkční. Režisér dostal nápad, sako nakonec bylo a seriál o běhání Fast Foot mohl začít.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sraz na adrese internetové televize serveru Seznam.cz ‒ dva kameramani, režisér, produkční, René Kujan jako odborný dozor a Jacob. Tvář nového seriálu o běhání, který tento týden startuje na Stream.cz a Sport.cz.

Kafíčko, pohoda, žádný stres. Kontrola vybavení a kuřete, konkrétně kostýmu, který nesměl chybět. Ve čtvrtek padla první klapka. Vy se dnes můžete podívat do zákulisí.

Běžec začátečník oblékl slušivé sako, a bílé ještě slušivější tenisky. Režisér zadal povel, dýmovnice dodala na dramatičnosti. Kameramani zapnuli stroje, sami se dali do pohybu a první záběr spatřil svět. Přestože jde o běžecký pořad, vše začalo v saku a na stojáka s rukama v kapsách. Na úvod krásný start. Žádný stres, žádný text, žádné měření času. Zkrátka pěkné zimomřivé odpoledne v pražském parku.

Na závěr žluté kuře v životní velikosti

Žezlo ale převzal Jakub Bína alias Jacob. Vybíhal schody, mluvil, vracel se, běhal, mluvil, vracel se. Až byl on s režisérem spokojený, jelo se dále. Hlava s růžovým čírem běhala tam, zpátky, což občas byl oříšek pro kameramany, kteří, když nebyli spokojeni se záběrem, zaveleli. „Ještě jednou." „Tak ještě jednou." „Naposledy." „Tak poslední, pro jistotu." Prostě se běhalo, ale seriál Fast Foot je o běhání, takže vše v normálu, nic nevybočovalo z dráhy.

Po téměř čtyřech hodinách se dostalo v centru Prahy u tramvajové zastávky i na zmiňované kuře. Děti, kterým se v zimním počasí nechtělo moc procházet venkem, náhle pookřály. Žlutá postava se zobákem slavila úspěch. Kuře poté zatarasilo vstup do tramvaje a odjelo. Proč? Kam?

FAST FOOT – ŠKOLA BĚHU vychází každou středu na www.stream.cz.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2017 únor 2017 březen 2017 duben 2017 květen 2017 červen 2017 červenec 2017 srpen 2017 září 2017 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj Slovensko Polsko
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce