Rubriky:

Ladíme

Fast Foot: Na skok do posilovny na neposednou bosu

18. března 2015 07:46 - Praha

Chvilkový odpočinek od běhání, nástup do posilovny. Tuny železa, to byla kulisa dalšího natáčení běžeckého seriálu Fast Foot. Kilometry, schody a kopce jsme vyměnili za balanční a neposedné podložky známé pod jménem bosu.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na první pohled jde o rozpůlený gymnastický míč, který má jednu část pevnou. Cvičit se dá na obou stranách a slouží k provádění stabilizačních cvičení. Tolik krátké představení další fitness vymoženosti, se kterou se dá pečovat o tělo, a to i běžecké.

Nohy běh samotné neutáhnou. Ač je to možná k nevíře, k běhu je potřeba celého člověka. Pokud vám bude kus chybět, bude určitá svalová partie oslabená a časem dostanete od těla signál, že je něco v nepořádku.

My si dali cvičení na kotníky, lýtka, stehna, přímý a šikmý břišní sval, záda a hluboké stabilizační svaly. Opticky můžete být v pohodě, mít viditelné svalstvo, ale pár desítek minut na bosu a zjistíte, že uvnitř nemusí být vše v pořádku.

Když se třesete jako sulc

Občas může mít člověk problémy s rovnováhou, aby se nohy udržely na lehce plovoucí podložce. Ztížené dřepy, v nichž nešlo jen o to vytlačit tělo, ale i udržet se vzpřímeně na bosu. Cvičení břišních svalů se zdá být na první pohled lehké, ale po několika okamžicích někteří zjistili, že koordinace těla s povolujícím svalstvem je problém. To se pak třesete jako sulc, a pokud nemáte vysekané svalstvo, nejde o pěkný pohled.

Samozřejmě došlo i na sázku. Tentokrát jsme sáhli mimo běžecký arzenál, využili jsme železo, když už jsme byli v té posilovně. A výsledek? Na ten se můžete podívat na Fast Foot - Škola běhu, která vychází každou středu na www.stream.cz.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce