Rubriky:

Ladíme

Tohle každý nedokáže! Vážil 300 kilo, ale Rocky mu pomáhá bojovat

23. března 2015 09:16 - Praha

Možná je pro většinu lidí obtížné si představit, že se dá pohybovat i se sto kily živé váhy. Ale co když vaše tělo oplývá po letech hřešení daleko větší hmotou. Co třeba 284 kilogramů? Neuvěřitelná masa, se kterou je utrpením vykonat pohyb. Jako když se válcovací stroj nepatrně valí vpřed. Přitom se skoro nehne. Ale jde se změnit. Příkladem je Derek Mitchell, který se odhodlal a dal se na těžkotonážní boj. Už jen za to mu patří obdiv.

 

fox4kc.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Okolo pěti tisíc běžců v Kansas City reprezentovalo své oblíbené školy, závodili v pěti a dvanácti kilometrech, aby prokázali podporu svým školám. Ale pro jednoho z nich šlo o něco jiného. Vlastní závod, vlastní výzva. On nezávodil za školu, on se vydal změnit svůj vlastní život.

„Prostě jsem věděl, že musím něco udělat, abych měl naději pro budoucnost nebo něco podobného," citoval server fox4kc odhodlaného běžce.

Jak začít běhat: Co jíst a pít

Před pěti lety byl čtyřiatřicetiletý Mitchell diagnostikován se nezhoubným nádorem hypofýzy, který přispěl k jeho astronomické váze. Ta činila 284 kilogramů! Pomalu plná kapacita výtahu pro čtyři osoby. Ale s novým rokem přišlo nové myšlení. Američan přestal pít slazené limonády a začal svojí proměnu.

„Začal jsem tak, že jsem se procházel kolem sousedů. Začínal jsem na jedné míli, poté jsem se časem propracoval až něco málo přes dvě míle za den," popsal Mitchell své začátky.

S hudbou v uších proti bolesti

Po pár týdnech přišly první úspěchy. Nyní váží 259 kilo. „Jestli já můžu ujít pět kilometrů, každý potom může, já jsem toho nyní živým důkazem," řekl po překonání trati nadšený muž, který se rozhodl sám se sebou něco dělat.

Během chůze Mitchell poslouchá hudbu, ta mu pomáhá překonávat bolest, odvádí pozornost od trápení. „Myslím, že se tomu říká "Musíš nyní letět," z filmu Rocky, kde se běží po schodech nahoru. Tohle začalo hrát, když jsem se blížil k cílové čáře. Chtěl jsem projít s rukama nahoře, protože to byl pocit, jak jsem se cítil. Bylo to úžasné," přiznal Mitchell slastný okamžik.

Není divu. Svých prvních pět kilometrů dal za hodinu a půl a doufá, že poběží ještě devětkrát v tomto roce a ubere pět minut z každého závodu. Hodně štěstí.

lik, Sport.cz

Jaká byla vaše nejvyšší hmotnost?

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce