Rubriky:

Ladíme

Strašák, který nikdy nespí. Zranění brzdí rozlet běžce

10. dubna 2015 07:06 - Praha

Zranění. Strašák, který obchází kolem každého sportovce, tedy i běžce. Jakákoliv fyzická aktivita může přivodit stav, který vystaví stop tréninkům, závodům. Nebezpečným se může ukázat i mírný skluz. Máme pro vás přehled osmi zranění, které vás mohou při běhání potkat.

 

salmingrunning.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Běžecké koleno

Trable s kolenem jsou nejčastější forma poranění v důsledku přetěžování nebo tlaku na nohu, kdy se čéška dostává z ideální polohy a můžete cítit problém při dřepu, při chůzi do kopce, z kopce. Nebo také při delším sezení s ohnutým kolenem.

Holenní kost

Zánět okostice je problém. Zde záleží, v jakém stádiu se nachází, ta poté ovlivňuje délku léčby. U mladších ročníků může jít o úponové přetížení šlachy, nebo v místě úponu na kost.

Únavová zlomenina

Únavová zlomenina je způsobena malými trhlinkami kosti, které mají vliv na holeň a nohy. Tento stav může nastat, pokud si dáváte v tréninku koňské dávky a tělo si teprve zvyká. Nutné je přerušit, dokud bolest a nepříjemný pocit nezmizí, jinak může dojít ke zhoršení.

Jak předejít zraněním, snížit riziko
snažte se dodržovat správnou techniku
zvyšujte intenzitu maximálně o deset procent každý týden
neprodlužujte tréninky
používejte vhodnou běžeckou obuv
protahujte se

Svalové napětí

Malé natržení svalu je způsobené přetěžováním a nazývá se svalové napětí. Můžete také cítit, že jde o natržený sval, záleží na velikosti problému.

Achillova šlacha

Zánět velké šlachy, která je upnuta na zadní části paty a nazývá se Achillova šlacha. Ztuhlost nebo bolest může být způsobena opakovaným stresem.

Podvrknutý kotník

Vše je v pořádku, ale jeden špatný došlap a vazy obklopující kotník mohou být natažené nebo natržené.

Puchýře

Kontakt a tření mezi botou, ponožkou a kůži může přinést problém, kdy se vám na povrchu kůže vytvoří puchýř naplněný tekutinou. Toto se vám může stát, pokud máte nové boty a noha si teprve zvyká.

Úrazy vlivem počasí

Vyčerpání z horka, úpal, podchlazení, omrzliny. To jsou nejčastější nesnáze ve spojení s počasím.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce