Rubriky:

Ladíme

A Česko běží. Mladé Běchovice čeká magická padesátka

25. dubna 2015 07:12 - Praha

Padesát - magické číslo, které pro člověka značí zajímavou životní hranici. Pro běžecký závod je to však tradice, kterou je třeba připomenout. A právě k této hranici dospěl závod Mladé Běchovice. Z malého závodu pro děti okresu Prahy-východ se stal závod, na nějž přijíždějí děti z celé republiky.

 

Jan Jech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Stále rostoucí oblibu zaznamenal především v posledních letech, kdy počet běžců strmě stoupá. Do roku 2007 běhalo kolem 350 závodníků, jedinou výjimkou byl 31. ročník s účastí 608 borců. V roce 2008 přišlo navýšení na 456 a o rok později už počet startujících přesáhnul pětistovku. Loňských 656 závodníků, kteří proběhli cílem (přihlášených bylo původně 837) před jubilejním ročníkem zavazuje.

„V žádném případě nebudeme nijak počet běžců omezovat a na startovní čáru se postaví všichni přihlášení," říká ředitel závodu Jan Jech.

„V současné době jsme oslovili několik věrných sponzorů a snažíme se získat další, abychom mohli závodníkům zajistit odpovídající servis a hodnotné ceny. Rozhodli jsme se i pro několik novinek, které určitě závodníci i jejich doprovod ocení. O lepší informovanost se bude starat nový stánek u hlavního vchodu, kde bude možné získat všechny důležité informace o časech startů, šatnách a tratích. Všechny doběhy umístíme co nejdříve na internet, aby běžci mohli vidět svoje souboje o medaile," dodává Jech o závodu, který se koná 19. září.

Jan Jech,lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce