Rubriky:

Ladíme

Bitva do morku kostí. Kilometr do nebe kolem potrubí elektrárny

21. dubna 2015 15:16 - Praha

Netrvá to dlouho, ale síly vám ubývají pekelnou rychlostí. Krok po kroku více a více bojujete s bolestí, vyčerpáním. To je závod Valtellina Vertical Tube. Měření sil se schody. A že jich tady je. Převýšení 500 metrů, 2700 schodů, místy sklon až 60 procent!

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Extrémní závod do svahu se konal v neděli. Vítězem se stal italský závodník Bernard Dematteis, který se vydrápal nahoru za 14 minut a dvě sekundy. Tak dlouho mu trvalo stanovit čas na jeden kilometr. Mezi ženami vyhrála Angličanka Collinge Emmi za 16:25.

V údolí v Lombardii na severu Itálie u hranic se Švýcarskem bylo v neděli krásně, sluníčko svítilo na trať, která vedla podél obrovského potrubí vodní elektrárny. Na start se postavilo 250 běžců, lezců, zkrátka odvážlivců. Ty ale pár minut krajina nezajímala.

Pokud zrovna potřebujete nabrat sílu do nohou, může vyrazit na nejbližší schodiště. Jedno máte jisté. Tak dlouhé v okolí určitě nenajdete.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce