Rubriky:

Ladíme

Fast Foot: Jak vysoký mít tep na spalování? A jak vysoký na nabírání kondice?

5. května 2015 07:05 - Praha

Většinou běháme s jazykem na vestě. Dalo by se tedy předpokládat, že na jazyku budeme mít následně chlupy z příze vesty. Ale že by někdo měl chlupaté srdce? No, ale dost filozofických úvah. Pojďme se podívat na další díl seriálu Fast Foot a zjistit, jak natrénovat srdce, abychom příští závod nedobíhali už jen se smrtí na jazyku.

Stream.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tentokrát vše zahájil zásah hlídky módní policie, který nám pořádně zamával se šatníkem. Někdo si užíval promenádu v adidasu, jiný měl naopak oblečky tak nevhodně extravagantní, až se u něj zastavovaly vysportované slečny a chtěly si o něj opřít pádlo. Nikomu z nás ovšem otřesné zážitky nezabránily v naší nejoblíbenější činnosti. Ano, v běhu. Opět se běhalo. Někteří z nás chtěli spíše spalovat tuky, jiní by už raději potrénovali nějakou tu vytrvalost.

Tepová frekvence má úzký vztah k trénovanosti jedince. Podle úrovně klidové a maximální frekvence lze velmi dobře usuzovat, jak na tom zrovna jste. Sledování klidové frekvence v pravidelný denní čas může navíc s předstihem odhalit i nastupující nemoc nebo přetrénovanost vašeho organizmu. A můžete podle ní i lépe ladit své tréninky.

Došlo na moderní technické pomůcky, vymoženosti, které nám nejen naměří kilometry či rychlost, ale také změří puls a jednoho dne za nás budou i myslet. Zatím má v naší skupince každý jinou úroveň trénovanosti a vytrvalosti, a tak stejný stupeň námahy může jednoho pouze rozesmát, druhému však přivodit infarkt. Ale protože trénujeme zodpovědně, poctivě a pravidelně, něco takového se nám stát nemůže. Podívejte se na nový díl Fast Footu a pojďte se taky proběhnout!

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce