Rubriky:

Ladíme

Neuvěřitelná bitva pokračuje. Vážil 300 kilo, sto deset chce dolů!

18. května 2015 11:27 - Praha

Doslova boj o holý život, který začal před několika týdny, trvá. Před měsícem jsme na těchto stránkách psali o Američanovi, který vážil 284 kilogramů, ale rozhodl se bojovat, začal běhat, aby shodil. Nyní se jeho redukce blíží ke čtyřiceti kilogramům.

 

Facebook: Derek Mitchell

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Před pěti lety byl čtyřiatřicetiletý Derek Mitchell diagnostikován s nezhoubným nádorem hypofýzy, který přispěl k jeho astronomické váze. Ta činila 284 kilogramů! Pomalu plná kapacita výtahu pro čtyři osoby. Ale s novým rokem přišlo nové myšlení. Američan přestal pít slazené limonády a začal svojí proměnu.

Rozhodl se, že bude trénovat a každý měsíc uběhne pět kilometrů na čas. Svoji první pětku dal za hodinu a půl. Každý měsíc do konce roku chce Mitchell ubrat pět minut. Vzhledem k jeho proporcím odvážný cíl.

Jenže zatím si vede dobře. A to tak, že na jeho Facebooku už má téměř šestnáct tisíc lidí, kteří jeho těžkotonážní boj podporují. "Je to neuvěřitelně pozitivní, zprávy od lidí jsou pro mě motivací," nechal se slyšet běžec pro runnersworld.com.

Cílem je půlmaratón

Ačkoli na místních závodech neatakuje stupně vítězů, je vyhledávanou osobou, celebritou, která budí pozornost. Za vším je jeho odhodlání a boj s obezitou, kily, tuky.

Na prvních pět kilometrů potřeboval téměř hodinu a půl. V dubnu se mu zastavila časomíra pod hodinou dvacet a v květnu zaběhl čas 1:16:34. "Doufám, že budu moci pokračovat. V cíli se snažím sprintovat, co to jde," popsal Mitchell svoji taktiku pro boj s časem.

V průměru nyní trénuje 2 míle denně (3219 metrů). S narůstající sportovní aktivitou si procházky a běhání více užívá. A zdaleka nekončí, chce celkově shodit přes sto deset kilogramů. Ale nesmí přestat. Za rok v dubnu chce běžet půlmaratón!

Takže Dereku - dobrý běh.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce