Rubriky:

Ladíme

Legenda se vydala na úděsnou výzvu: 46 dní, víc nemůže

2. června 2015 09:12 - Praha

I kdyby si sednul a už nevyběhnul, zůstane legendou. Jenže on takový není. Scott Jurek se pokusí překonat rychlostní rekord na Appalachian Trail (Apalačská stezka). Nepůjde o klasický sprint, ultra maratónec má na pokoření téměř 3 500 kilometrů 46 dní a 11 hodin. Cíle v Mount Katahdin by měl dosáhnout 6. července. Tam by měl stanout na nejvyšší hoře amerického státu Maine.

 

Facebook: Scott Jurek

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Současný světový rekord má v nohách Jennifer Pharr Davisová z roku 2011, a to 46 dní, 11 hodin a 20 minut.

"Jsem v perfektním bodu své kariéry," řekl jedenačtyřicetiletý Jurek pro Runner World Newswire v telefonickém rozhovoru. "Je před létem, má žena a já chceme mít děti, takže jsem blízko důchodu. Řekl bych, že tohle bude moje mistrovské dílo," pověděl také jeden z nejlepších ultra maratónců na světě, na kterého je takto pohlíženo během poslední dekády. A není divu.

Jurek, to je synonymum extrému

Američan sedmkrát v řadě zvítězil v náročném ultra maratónu Western States Endurance Run na 100 mil, což se nikdy nikomu jinému nepodařilo. Je držitelem amerického rekordu v běhu na 24 hodin. Po Yiannisu Kourosovi je druhým nejrychlejším mužem na Spartathlonu, 246km závodě mezi Athénami a Spartou.

Jurkova cesta
Apalačská stezka je dálková turistická trasa na východě Spojených států, která se nachází v Apalačských horách. Délka dosahuje vzdálenosti okolo 3500 kilometrů a patří mezi nejoblíbenější v USA. Stezka, která byla vybudována ve 20. a 30. letech 20. století, začíná na jihu v Georgii a končí na hoře Katahdin.

I přes tyto neuvěřitelné úspěchy se rozhodl pro cíl, který může patřit k těm nejnáročnějším. Bude muset uběhnout v průměru více než osmdesát kilometrů denně, navíc v kopcovitém terénu. "Řekl bych, že to je určitě jedno z největších dobrodružství mé kariéry. Je to trochu úděsné. Nikdy jsem neuběhl 560 kilometrů za týden, které musím teď zdolat," přiznal Jurek.

Zdolání drsných podmínek bude vyžadovat vše ideálně sladěné - sílu, vytrvalost, mysl, jídlo, regeneraci. "Znám své tělo opravdu velmi dobře, jsem o tom přesvědčen. Vím, jak se mé tělo adaptuje, já se o něj postarám," dodal Jurek, který v těchto dnech pociťuje jeden kilometr za druhým na svém těle.

RECENZE? Scott Jurek: Jez a běhej
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce