Rubriky:

Ladíme

Milióny se opět roztočí v Budějovicích a krásná Miss má premiéru

5. června 2015 09:16 - Praha

Krásný sobotní podvečer ve městě, jehož historie sahá více než 750 let zpět. V Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše se uskuteční už čtvrtý ročník Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Rychlá trať, kterou si běžci oblíbili, otevře svoji bránu v devatenáct hodin. Kdo nezavítá přímo na akci, může sledovat celý závod se zajímavými hosty na serveru Sport.cz v přímém přenosu od 18:45.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Chcete podpořit svého favorita, manžela, manželku, přítele, přítelkyni? Prostě všechny? Na maraton.sport.cz máte možnost zanechat běžcům vzkazy, které se zobrazí na obrazovkách přímo u trati. Fandit jim tak můžete i z obýváku.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice je součástí RunCzech běžecké ligy, která pořádá celkem sedm závodů v pěti městech České republiky. V roce 2014 se závodů zúčastnilo 69 807 běžců, za uplynulých 20 let s touto organizací běželo 781 113.

Nová jednokolová trasa

Letošní půlmaratón se poprvé poběží na nové jednokolové trase, která vede centrem Českých Budějovic, v druhé části trati se běžci vydají i do klidnějších zahrádkářských oblastí. Vytrvalci si užijí start z náměstí Přemysla Otakara II., proběhnou parkem Na Sadech, Mariánským náměstím, po Jiráskově nábřeží, kolem Masných krámů i Špitálku s kostelem Nejsvětější trojice a 21,0975 km zakončí opět na náměstí Přemysla Otakara II.

A právě od nové trasy si organizátoři slibují skvělé časy. Fantastický čas Daniela Chebii z premiérového ročníku 59:49 zůstal zatím nepřekonán. Letos by se o jeho vylepšení chtěl pokusit pátý nejrychlejší muž světových půlmaratónských tabulek, Abraham Cheroben (58:48), spolu s Johnem Kiprotichem (59:23) a Aberem Kumou (1:00:19).

Mezi ženami ponese číslo F1 nejrychlejší žena startovního pole Rose Chelimo z Keni (1:08:22). Soupeřkami jí budou běžkyně z Etiopie, Ukrajiny, Běloruska, Francie i dalekého Japonska. Češky samozřejmě také chybět nebudou.

Milióny na charitu

Na start se kromě elitních atletů postaví i známé sportovní osobnosti. Nebudou chybět ani zkušení vytrvalci jako kardiochirurg Jan Pirk a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Půlmaratón poprvé poběží Lucie Křížková - Miss ČR 2003 a motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi. Ti svou účastí v rámci projektu „Běžím pro" podporují charitativní organizaci Bazalka.

RunCzech spolupracuje s 25 charitativními organizacemi. V minulém roce přispělo 3 867 běžců částkou 2 350 400 korun na dobrou věc. Běžeckého závodu v Českých Budějovicích se v minulém roce zúčastnilo celkem 13 980 návštěvníků, z toho přes 6 tisíc jich přijelo z jiných krajů České republiky nebo ze zahraničí. Návštěvníci půlmaratónu utratili díky akci přes 19,8 miliónů korun.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce