Rubriky:

Ladíme

Fanatici se sešli ve výšce 250 metrů nad zemí. Dobrovolně

16. června 2015 09:14 - Praha

Fanatičtí běžci šplhali do 61. patra, vystoupali 1344 schodů, aby dosáhli cíle. Nikdo nikoho nenutil. Ve Frankfurtu si sáhli odvážlivci na dno sil. Mezi nimi i hasiči v plné zbroji a s maskou na tváři. Ultra dostaveníčko přivítal Messeturm, druhý nejvyšší mrakodrap ve Frankfurtu nad Mohanem, ale i v Německu. Je 257 metrů vysoký a má 63 pater.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Je to docela těžký, tento sport není obvyklý. Rychle ukáže vaše limity, potom musíte tlačit až do konce, je to velmi těžké, ale je to zábava," řekl Christian Riedl, který skončil na druhém místě.

Dole se sešlo 344 běžců, kteří poznali nahoře bolest a vyčerpání. "Je to těžký běh, ale v určitém bodu běh trvá dlouho. Je obtížné, když máte někoho za sebou, je blíže a vy nemůžete, ale musíte jít rychleji. Nejde o jedno, dvě patra, ale třeba patnáct, to je těžký," oddychoval Goerge Heimann.

Mezi běžce se vklínila i hasičská parta, která mohla vzít tento závod jako trénink. Nikdy nevíte, kde bude jejich zásahu potřeba. Žádné běžecké boty, kraťasy, triko. Tady se šlo do kompletní těžké výstroje.

"Stále nebyl konec, nohy šly, ale nemohl jsem dýchat. Byla to zábava jako každý rok," usmíval se Felix Richter, jeden z hasičů, který dosáhl vrcholu mrakodrapu. "Normálně je nejhorší teplota v těchto těžkých oblecích, ale teď to bylo o formě, jak jsme pospíchali," dodal Tobias Weinaus.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce