Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Na začátek zkuste kopce po vzoru Keňanů!

8. února 2018 12:00 - Praha

Vyzkoušejte další trénink z dílny největších mistrů v oboru! Dnes tu máme něco, s čím můžete pozvolna začít budovat formu do příští sezóny a zároveň se moc nestresovat s neustálým kontrolováním rychlosti nebo srdečního rytmu. Zkuste keňské kopce!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tentokrát vám nabízíme trénink známý v anglosaských zemích pod názvem „Keňské kopce". Jde o velice jednoduchou a velice účinnou – hlavně počáteční – přípravu na nadcházející sezónu, kdy už si potřebujete zase pomalu začít dávat do těla, ale ještě to úplně nepřehánět.

Za jak dlouho přijdu o fyzičku, když přestanu běhat?

Najděte si ve svém okolí běhatelný kopec s rozumným sklonem a přiměřené délky. Po povinném zahřátí organismu se pusťte do jeho vybíhání i sbíhání po dobu 15 minut na úrovni námahy, jakou pociťujete při hodinovce. Není to úplně málo, ale úplně devastující by to být taky nemělo. Následuje pětiminutový meziklus na rovince a další čtvrthodina práce na kopci nahoru a dolů. Závěr opět patří povinnému výklusu.

Tento jednoduchý trénink je také velmi vhodný v kopcovitých podmínkách, kde není možné snadno se orientovat pomocí rychlosti nebo naběhaného času.

KEŇSKÉ KOPCE
rozklusání (např. 10 min / 2 km)
15 minut kopec kontinuálně nahoru dolů za zvýšeného úsilí
5 minut meziklus po rovině, případně na místě
15 minut kopec kontinuálně nahoru dolů za zvýšeného úsilí
závěrečný výklus (např. 10 min / 2 km)
kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce