Rubriky:

Ladíme

FC Turín - Juventus

Do startu:
Živě

Vzhůru do schodů! Posuňte svůj běh do vyšších pater!

23. února 2018 10:18 - Praha

Potřebujete svému běhu dodat sílu a výbušnost? Potřebujete zlepšit mentální přípravu a zjistit, co ve vás opravdu je? Pak potřebujete schody. Spousty schodů, které spolykáte v přípravě na kopcovité závody, ale i na ty docela rovné.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Mrakodrap Shanghai Tower o 128 patrech má několik zápisů v knize rekordů. Třeba jeho výtahu trvá jen 40 vteřin, než vás z přízemí vyveze do posledního patra. Nás ale spíš bude zajímat jeho 3398 schodů. Je v lidských silách je vyběhnout? Ale ano! Ti nejlepší to zvládají za čas kolem 20 minut. Abyste k nim mohli jednou patřit taky, máme pro vás pár tréninkových tipů.

Jak běhat z kopce? Buďte jako větrný mlýn

Běhání do schodů není cvik pouze sám pro sebe. Když se zlepšíte na schodech, zlepšíte se zároveň v terénu i na absolutní rovině. Rychlost a síla zde kráčejí ruku v ruce a když následně poběžíte po rovince, bude vám to najednou připadat velmi snadné. Vaše mentální síla povyroste. Tak proč to nezkusit?

Běh do schodů má několik specifik. Nejdůležitější je, abyste se do tréninku nepustili příliš zhurta. Přepálený start se tady projevuje mnohonásobně rychleji než na rovině. Pokud začnete příliš rychle, splasknete brzy jako mýdlová bublina. Začínejte pozvolna a opatrně. Na schodech jde velmi rychle do tuhého, hromady kyseliny mléčné na sebe nenechávají dlouho čekat.

TRÉNINKOVÝ TIP PRO ÚPLNÉ ZAČÁTKY
zahřejte se 10minutovým rozklusem na rovince
1x ekvivalent 10 pater
krátká pauza na vydýchání
1x ekvivalent 10 pater
závěrečný výklus 10 minut

Můžete si trénink ozvláštnit tím, že schody budete brát po dvou a ruce použijete k napomáhání pohybu odrazy od zábradlí. Zapojíte tak do hry celé tělo.

TRÉNINKOVÝ TIP PRO POKROČILÉ
zahřejte se 10minutovým rozklusem na rovince
3-9x ekvivalent 30 pater s 5minutovou pauzou mezi jednotlivými sety
závěrečný výklus 10 minut

Začínejte opravdu pozvolna a přidávejte jen opatrně. Náročnost tréninků můžete zvyšovat dvěma způsoby – přidáváním pater, zkracováním pauz.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce