Rubriky:

Ladíme

Přátelé, netvařte se kysele (1.)

3. dubna 2018 12:19 - Praha

Napadá vás, proč se někdy cítíte unaveni, chytnete kdejaký bacil, je vám i v horku zima nebo vám občas váš dobře rozběhnutý závod zhatí křeč? Pokud se chcete běžných obtěžujících nepříjemností zbavit a do budoucna se vyhnout řadě civilizačních nemocí, zbystřete pozornost. Jen se přitom netvařte moc kysele.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Překyselení organismu je v současném světě jednou z nejnebezpečnějších příčin degenerativních nemocí. Souvislosti s ním unikají jak oficiální nauce o zdraví, tak i nám samotným i přesto, že se tématu acidobazické rovnováhy na lékařských fakultách věnuje poměrně hodně. Ale ani mnohý lékař, natož obyčejný smrtelník, si mnohdy nedokáže vždy uvědomit přímý vztah mezi možným dlouhodobým nadbytkem kyselin v organismu a zdravím. Tak zvaná latentní acidóza (skryté překyselení) je stav, o němž nemusíme dlouho vědět. Jako časovaná puma ale spouští či zhoršuje většinu nemocí, k nimž máme nějaké dispozice. Již Hippokrates učil, že prakticky nelze onemocnět, udržíme-li správnou acidobazickou rovnováhu v organismu.

Narušení acidobazické rovnováhy vede k nedozírným následkům, které se projevují zdánlivě běžnými příznaky včetně špatné nálady, podrážděnosti a deprese přes revma, artritidu, alergie, žaludeční a střevní potíže, kazivost zubů...k pozdějším nemocem jako osteoporóza, ateroskleróza, křečové žíly, parodontóza, dna, ledvinové a močové kameny...až po rakovinu a infarkt. Profesor Otto Warburg, nositel Nobelovy ceny, při svém výzkumu objevil, že rakovinné buňky žijí převážně na principu původní látkové výměny kvašení – proto dnes zcela běžné kvasivé potraviny podporují rakovinné bujení a rakovinným buňkám kyselé prostředí vyloženě chutná. Další kapacita, prof. Heine z Univerzity ve Witten-Herdecke uvádí, že každé chronické onemocnění začíná lokálními skrytými acidózami, které pokračují celkovou latentní acidózou s odpovídajícími zánětlivými reakcemi buněk. Kolo se roztáčí v bludný kruh, v němž se pak při následné masivní acidóze ztrácí možnost řídit v ní základní životní pochody. Ta se může projevit „ztuhnutím" postižené tkáně, dosud zdravé tělo najednou bojuje s problémy, o nichž jeho majitel vždycky jen slýchal od starších a nemocnějších. A jednoho dne to neustojí. O poklesu výkonnosti nemluvě.

Jak to tedy funguje a co se v těle vlastně děje? Lidský organismus si s geniální přesností udržuje ve správném pH svou krev. Krevní plasma má pH 7,35 až 7,42 s jen velmi nepatrnými výkyvy. Při výrazném snížení pod 7,35 člověk umírá. Řada biochemických pochodů v těle je proto zaměřena na udržení pH krve, a to i za cenu nesprávné funkce jiného orgánu – kostí, ledvin, štítné žlázy a dalších. Krev má prostě vždycky přednost.

Kde se kyseliny berou?

Kyseliny se do těla dostávají v potravě (v druhém díle se dovíme z čeho), tvoří se v něm jako produkty látkové výměny nebo jsou nutné například při některých procesech trávení. I ty užitečné v nadbytku škodí – proto je bezpodmínečně nutné je z těla průběžně odbourávat a redukovat jejich hladinu. K jejich odbourávání/neutralizaci může dojít pouze za přítomnosti látek zásaditého charakteru, jako jsou například minerály a stopové prvky. S jejich dostatečným příjmem ve stravě je vše v pořádku. Jestliže ale přijímáme zásaditých látek málo a kyselých mnoho, organismus je nucen použít pro redukci kyselin v organizmu uložené zásadité látky. Vápník z kostí, chrom ze slinivky, zinek z prostaty, hořčík, který byl původně určen pro nervovou činnost atd. Organismus pak navíc začne ukládat nežádoucí vodu a zadržovat ji, aby kyseliny v těle naředil. Tím dochází k ochromení bezchybné činnosti orgánů a následně pak k nemocem, které postupně přecházejí do chronicity. Následuje dlouhý výčet výše uvedených i mnoha dalších chorob od a do zet.

Vanda Kadeřábková-Březinová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce