Rubriky:

Odjinud

Totální chaos! „Ilegální imigrantka“ doplatila na svou lásku ke sportu. V USA šla na dva týdny do tepláků

2. července 2018 09:54

Na svou sportovní vášeň doplatila Francouzka Cedella Romanová. Když byla na návštěvě u své matky v Kanadě, nevědomky přeběhla hranici se Spojenými státy americkými. Omyl vyústil ve strašlivou noční můru mladé ženy, která se na více než dva týdny ocitla v trestaneckém mundůru.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zatímco Evropa na své území nechává proudit uprchlíky s minimální kontrolou, o koho vlastně jde, v USA berou téma nelegální imigrace více zprudka. Na vlastní kůži to poznala i mladá francouzská žena, která měla navíc i „podezřelou" barvu pleti.

Možná je to terorista! Na závody do Bostonu se nedostal

Když Cedella Romanová přijela z Evropy navštívit svou matku žijící v Kanadě poblíž hranic se Spojenými státy, ještě netušila, že se vystavuje jedné z největších hrozeb, které kdy zažila. Během návštěvy se rozhodla zajít si také trochu zaběhat, a tak vyrazila do nejbližší přírody. Běžela nějakou chvíli po polní cestě, kde měla v plánu se také otočit a běžet zpět.

Jaké ale bylo její překvapení, když ji zastavila hlídka americké hraniční stráže. Neměla u sebe žádné doklady a její „pohádce" o běhání strážníci bohužel nevěřili. A že z cesty opravdu nebylo vidět žádné značení blížící se hranice asi ani neověřovali. „Myslela jsem si, O.K., tak mi dají nějakou pokutu, eskortují mne zpět do Kanady, nebo něco podobného. Nemyslela jsem si, že mne uvězní," řekla dívka po svém propuštění novinářům.

Žena byla dopravena do detenčního centra. Odsud se jí později podařilo spojit s matkou, která jí přivezla všechny doklady. Kanadské úřady musely prověřovat její totožnost a písemně souhlasit s převzetím Romanové na své území. Trvalo více než dva týdny, než se mladá žena dostala zpět na svobodu. Představte si, že by vás takhle zadržovali třeba v Polsku, kdybyste omylem zbloudili ze Sněžky...

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce