Rubriky:

Odjinud

Dvojitý mazec! Španělsko-švédské duo nedokáže prohrát ani při rekonvalescenci po zlomenině

28. června 2018 08:15 - Praha

Kdo sleduje španělskou hvězdu snad všech sportů odehrávajících se v horách Kíliana Burgadu Jorneta, zaznamenal v jeho akčním kalendáři po letošním březnu velkou díru. O ultramaratonci, běžci do vrchu, skialpinistovi a horolezci nebylo nějakou dobu slyšet. Důvod byl prostý a neradostný ‒ zranění, jež si vyžádalo několikaměsíční pauzu. Nebyl by to ale nezdolný mužík ze Španěl, kdyby vynucenou přestávku nepřetavil ve svůj prospěch. Mnohonásobný mistr světa ve skialpinismu a skyrunningu, mnohonásobný vítěz ultravytrvalostních běhů, duatlonů, mnohonásobný pokořitel nejvyšších vrcholů některých kontinentů i světa se tak lehce nevzdává.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na březnových skialpinistických závodech Pierra Menta na jihovýchodě Francie došlo k ošklivému pádu před posledním downhillem. Španěl si pohmoždil kotník levé nohy, ale hlavně si zlomil lýtkovou kost. „Zcela určitě bude v tomto roce více dní odpočinku než v jakémkoli jiném za posledních 17 let od doby, kdy jsem začal skutečně trénovat," uvedl vytrvalec na sociálních sítích. Přestávku využíval k doléčení předchozího zranění ramene a nijak se netajil tím, že více zapracuje na svých horních partiích. Zároveň byl ale dosti často vidět i při tréninku na stacionárním kole, „aby zase až tak nevypadl z formy".

Extrémní Španěl je nejlepší. Zjistěte proč

Prvního července už zase nastupuje do akce a má v plánu účast na francouzském horském Mont-Blanc Marathon. Ještě na konci téhož měsíce se podívá do Andorry, kde by se měl zúčastnit Comapedrosa Skyrace. V srpnu by měly následovat další závody ve Švýcarsku a Itálii.

https://www.facebook.com/kilianjornet/posts/10155165558705178

Ale ani teď Kílian nezahálí. Poté co si žena jeho srdce Švédka Emelie Forsbergová tréninkově zaběhla trasu Chamonix-Mont Blanc-Chamonix (30 km s převýšením přes 4000 metrů) pod osm hodin v přípravě na opravdový závod na Monte Rosa SkyMarathon, neměl zřejmě Jornet na výběr. Na nejvyšším masivu Švýcarska předvedlo duo Forsbergová-Jornet úchvatné divadlo. Jorneta v tisku protentokrát označili za pouhé „páže královny hor", nicméně společný výsledek 5:03:56 je dostal na celkově třetí příčku závodu.

Nutno podotknout, že smíšené dvojice byly hodnoceny v rámci mužské kategorie. Jornet se svou přítelkyní tak ve skutečnosti tvořili první smíšené duo v cíli a Forsbergová se tímto výkonem kvalifikovala na nejrychlejší ženu podniku, když nastavila nový ženský traťový rekord. Co asi budou s Kílianem Jornetem předvádět po zbytek sezóny, až se Španěl vrátí v plné síle?

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce