Rubriky:

Odjinud

Hassan, německý fanoušek fotbalu se zapsal do světové knihy rekordů

29. června 2018 07:32 - Berlín

Hassan Kurt je majitelem taxislužby v německé spolkové zemi Hessensko. Mezi jeho nejoblíbenější volnočasové aktivity patří jednoznačně běh. Ovšem ne běh ledajaký. Hassan si oproti tradičním atletům situaci ještě dobrovolně ztěžuje tím, že sice běží stejným směrem jako oni, ale obráceně. Hassan běhá pozadu a jen tak s tím nehodlá přestat. Je totiž i držitelem některých rekordů. Svůj vlastní světový rekord v běhu pozadu na 100 kilometrů teď ještě o pár hodin vylepšil.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Hassan už má za sebou závody pozadu snad na všechny myslitelné distance. 48letý taxikář budil svého času údiv i obdiv na maratónu ve Frankfurtu, který samozřejmě absolvoval také pozadu. Mezi 14 000 běžci nestanul mezi těmi nejrychlejšími, mezi poslední se ale také nezařadil. Už dříve se zapsal do světových tabulek jako muž, který zvládne nejrychleji uběhnout 100 kilometrů pozadu. Jeho rekord činil 21 hodin 20 minut. Teď měl ale ambice o poznání vyšší.

Všechno dělá opačně a vyhrává. Inspiroval ho Muhammad Ali a mniši

Když o víkendu na sportovišti v Eschbornu začínal první z plánovaných 250 koleček na atletickém oválu, měl na mysli jediný cíl: dostat se tentokrát pod 17 hodin, což představuje zlepšení rekordu o téměř čtyři a půl hodiny!

https://www.facebook.com/1730sat1live/videos/2296653093679003/

Ve svém plánu myslel opravdu na všechno včetně například osmi až deseti přestávek na občerstvení a krátké masáže. „Žádná ale nebude delší než sedm minut," ujistil ještě před startem německé novináře. A co staršího taxikáře k takovým činům vede? „Uvažuji s dlouhodobou perspektivou. Myslím přitom na to, že ještě za spoustu let budu mít svým dětem o čem vyprávět," směje se nezvyklý vytrvalec.

Jediné, čeho upřímně litoval, bylo, že nemohl sledovat fotbalový zápas německé reprezentace na mistrovství světa. „Mé myšlenky jsou ale stále s naším mužstvem. Běžím pozpátku i pro naše kluky!" nechal se slyšet fanda německého národního mužstva. Kromě fotbalistů ale Hassan pravidelně myslí také na charitu. I tento svůj nový rekord s hodnotou 16 hodin 53 minut věnoval na dobrou věc ‒ podpořil organizaci starající se o děti postižené rakovinou Frankfurter Kinderkrebshilfe.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce