Rubriky:

Odjinud

Otřesné! Když se dva tahají za trenky, třetí se směje

11. července 2018 08:13 - Lausanne

Nepříliš sportovní chování předvedla světu etiopská reprezentace na Diamond League ve Švýcarsku. Pokusy o stažení soupeřových trenýrek a docílení tak jeho dehonestace doposud známe především ze světa fotbalových „héreček“. Zdá se ale, že na východě Afriky jsou v tomto směru nějak napřed a implementovali podobné zákroky i do jinak v podstatě nekontaktních sportů. Zatímco si dva Etiopané na čele závodu zkoušeli, kdo má silnější gumu v dolní části svého atletického úboru, vítězí do té doby až třetí v pořadí Birhanu Balew.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Divoký finiš, tak by se dal nazvat závěr běhu na 5000 metrů na Diamantové lize v Lausanne. V posledním kole se schylovalo k bratrovražednému souboji dvou reprezentantů Etiopie. Dvacetiletý Yomif Kejelcha a o dva roky mladší Selemon Barega si rozhodně neplánovali dát tomu druhému něco zadarmo.

Skandál! Vítěze vyčerpávajícího závodu diskvalifikovali kvůli drobné chybě

Kejelcha se zmocňuje vnitřní dráhy a nasazuje k závěrečnému spurtu. Ze záběrů není zcela patrné, co přesně se děje v tuto chvíli. Snad druhý v pořadí Selemon Barega škrtl chodidlem o nohy svého krajana. Kejelcha je vytržen z rytmu, potácí se a ještě za běhu jeho paže vystřeluje, aby zachytila Baregovy trenýrky a strhla jej společně s padlým hrdinou k zemi.

Oba se dostávají do situace, kdy už nedokáží zasáhnout do boje o zlatou medaili. A zatímco dva se perou, třetí se směje: Vítězství si odnáší Birhanu Balew reprezentující Bahrajn. Posledních sto metrů stálo Etiopii stupeň nejvyšší.

Bahrajňan odchází s časem 13:01,09, což je doposud nejlepší výsledek roku a zároveň běžcův osobní rekord. Barega i přes nepříjemný incident stále dokázal zaběhnout na druhém místě svůj nejlepší čas sezóny 13:02,67. Kejelcha opouští kolbiště se zaslouženou diskvalifikací.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce