Rubriky:

Odjinud

Přišla o místo na mistrovství světa, zmastil to úředník

15. července 2018 07:43 - Nairobi

Nadějná keňská běžkyně se nedostala na juniorské mistrovství světa ve Finsku. Důvodem byla dle oficiálního sdělení „abnormalita“ v jejím pase. Dívka soutěžící samozřejmě v ženské kategorii měla totiž v pase uvedeno, že je muž. Že by další Semenyaová, kdy mají i odborníci pochybnosti, v jaké kategorii by dotyčný člověk měl vlastně závodit?

 

Profimedia.cz

Nic takového, Mercy Chepkorirová z Keni nemá žádné problémy se sebeurčením a pravděpodobně ani se svou sexuální orientací. Chyba, jíž by bylo možné považovat za úsměvnou, kdyby atletku nestála účast na mistrovství, vznikla pravděpodobně nepozorností úředníků.

Tomu neuvěříte! Fanoušci se složili, aby šampiónovi vykompenzovali finanční ztrátu z oslavy

Dívka se měla účastnit klání na trati 3000 metrů, do bojů tak ale bohužel nezasáhne. Chepkorirová musela svůj pas předložit v určitém předstihu na finské ambasádě v Nairobi. Běžkyně se prý ale dozvěděla až příliš pozdě, že její žádost o vízum byla zamítnuta z důvodů nesrovnalostí v jejích cestovních dokladech.

Oficiální místa keňské atletiky vyjádřila velkou lítost nad tím, že se jim chybu nepodařilo podchytit dříve. Chyba pravděpodobně vznikla vinou úředníka vyplňujícího pas. Značku určující pohlaví držitele F z nepozornosti zaměnil za M (z anglického female/male) a tohoto omylu si nevšiml nikdo, až lidé z finské ambasády. Drobná chybka tak mladou atletku stála kus její slibně se rozvíjející kariéry.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce