Rubriky:

Odjinud

V Indii zachrání volby vytrvalci

16. srpna 2018 08:50 - Nové Dillí

Když v Indii selže veškerá technika a vymoženosti civilizace, nastupují metody dřevních dob. Státní orgány se rozhodly angažovat trénované běžce ve věci blížících se voleb. Indii v poslední době postihly s pravidelnými monzunovými dešti také rozsáhlé záplavy, jež některé volební obvody zcela odřízly od zbytku světa. Pomoci mají právě dostatečně trénovaní muži.

 

Profimedia.cz

„Tělesně zdatní muži", jak je nadefinovaly státní orgány, budou pronikat do nepřístupných míst a opakovaně překonávat vzdálenosti i přesahující délku maratónu. Indická vláda si dala za úkol informovat všechny své občany o blížících se volbách, které se uskuteční 23. srpna. Příliš mnoho času tedy nezbývá.

Číňané všechny převálcují. Zřejmě je to otázka několika málo let

Britský The Telegraph hovoří o skupině 15 pečlivě zvolených mužů, kteří budou zajišťovat informační toky mezi odříznutými okrsky nedostupnými po silnicích a bez signálu pro mobilní telefony. Muži budou překonávat kopcovitý terén i formou štafet.

Běžci prošli náročným výběrem, přičemž se podle zpráv jedná o muže právě z okolí postižených oblastí, kteří mají potřebnou fyzickou kondici a dobře se orientují v náročném terénu. Muži z těchto oblastí patří k nejlepším běžcům v zemi. Jejich obydlí jsou často od všeho velmi vzdálená, a tak jsou dlouhodobě zvyklí překonávat velké vzdálenosti jen vlastní silou.

Na závody v sandálech. Indiáni mají těžký život

Běžci podle agenturních zpráv dostanou i „přiměřenou finanční odměnu", její konkrétní výši ale státní orgány nespecifikovaly. Podobnou strategii s využitím běžců plánoval indický stát už na únorové volby, tehdy ale nakonec od původního plánu ustoupil s tím, že telekomunikační prostředky nároky zvládnou. Nyní po rozsáhlých monzunových deštích je situace zcela jiná.

Běžečtí poslové nejsou v Indii žádnou novinkou. V historických pramenech se o nich objevují zmínky už od 16. století, kdy byli využíváni k předávání zpráv, ale sloužili i jako prodloužená ruka obchodníků. Služeb běžců využívala i Británie za dob své koloniální nadvlády. Vytrvalci byli placeni jednak za uběhnutou vzdálenost, jednak za hmotnost dopisů nebo balíčků, které transportovali.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce