Rubriky:

Odjinud

Rychlostní golf? Podívejte se na letošní britský šampionát!

12. září 2018 08:01 - Londýn

Golf je stará dobrá zábava džentlmenů na britských ostrovech přetrvávající vlastně už po staletí. Poprvé byl golf zařazen do programu olympijských her v roce 1900. Jeden americký astronaut prý odpálil míček také na Měsíci, což z golfu dělá vesmírný sport. Nyní se nám tu začíná rozmáhat jeho až sprintersky rychlá varianta speedgolf, rychlostní golf. Podívejte se na průběh britského mistrovství!

Video již není dostupné

sntv

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Šampionát British Open Speedgolf Championships proběhl v anglickém Sussexu na greenu Piltdown Golf Club. Zúčastnit se mohli jak amatérští, tak profesionální běžci, přičemž hodnocení oproti běžnému golfu probíhá na dvou úrovních. Jednak se hodnotí počet úderů, jednak se sleduje také čas potřebný k odehrání všech 18 jamek hřiště.

Bosoběžecký šampionát na golfovém pažitu

Do klání v moderní, atletické variantě prastarého sportu, který má údajně kořeny už ve středověké Číně, se pustili borci z celého světa. Počet používaných holí byl v pravidlech omezen na maximálně sedm. Hráči s nimi mohli mezi jednotlivými pozicemi přebíhat volně v rukou nebo použít bag. Golfové vozíky, takzvané buggies nebyly samozřejmě povoleny.

Nevšední disciplíně kraloval britský profesionální golfista Chris Benians, jemuž se tak podařilo obhájit titul z předchozího roku. 80 ran mu zabralo lehce přes 43 minut, což vyneslo celkové skóre 123:21. Bouřlivé ovace si vysloužila Novozélanďanka Liz McKinnonová, rovněž profesionální golfistka a ostřílená speedgolfistka. Její golfová serenáda o 76 úderech trvala přesně 50 minut a 41 vteřin. Celkové skóre tak činilo 126:41.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce