Rubriky:

Odjinud

Živě

Dvě úmrtí hlásí závody ve Walesu

13. října 2018 08:42 - Cardiff

K obrovské tragédii došlo na závodě Cardiff Half Marathon pod hlavičkou Cardiff University. Druhý největší závod svého druhu v zemi postihlo hned dvojnásobné neštěstí. Dva z přibližně 25 000 účastníků se už ze závodů nikdy nevrátí domů. Oběti představují první ztráty na životech za celou 15letou historii akce.

 

Profimedia.cz

Dva muži ve věku 25 a 32 let zkolabovali na cílové rovince oblíbeného závodu. Z prvních zpráv vyplývá, že v obou případech šlo o srdeční zástavu. Ačkoli záchranné složky byly na místě v podstatě ihned a okamžitě začaly s oživovacími pokusy, ani po převozu do nemocnice University Hospital of Wales se muže nepodařilo přivést zpět k životu.

Můžete žít o dost déle, stačí každý druhý den něco dělat

Starší muž podle médií zkolaboval před zraky své ženy a ročního dítěte. Mladší z mužů běžel půlmaratón se svojí přítelkyní. Očití svědci potvrdili, že mužům ihned někdo poskytoval pomoc a také profesionální záchranný tým byl téměř okamžitě na místě.

Podle organizátorů jde o první tragické případy za dobu existence závodu. „Je to obrovská tragédie pro postižené rodiny. Hluboce soucítíme s nimi i přáteli obou mužů. Záchranáři reagovali na tuto strašlivou situaci velmi rychle a profesionálně. Všichni z organizačního týmu jsou zcela zdrceni," uvedl pro britský The Guardian výkonný ředitel Matt Newman.

Závod odstartoval v neděli v deset hodin dopoledne. Jeho trasa mířila kromě jiného k Wales Millennium Centre, Cardiff Bay Barrage a Roath Park. Akce je po Great North Run v Newcastelu druhým největším půlmaratónem Británie. Země už na počátku roku zažila maratonskou tragédii, když při závodech v Londýně zemřel známý šéfkuchař Matt Campbell. Běžel svůj první maratón v Londýně, když asi pět kilometrů před cílem zkolaboval.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce