Rubriky:

Odjinud

Skvělá česko-slovenská smršť: This is Sparta!!!

6. listopadu 2018 14:32 - Sparta/Praha

Neskutečné výkony se podařilo předvést českým a slovenským borcům na úvodním mistrovství světa v sérii překážkových běhů Spartan Trifecta World Championship. Česká reprezentantka Zuzana Kocumová nasbírala v historické Spartě nejlepší časy a odváží si tak domů zlato! V top 5 má ale Česká republika celkem tři zástupce, Slovensko dva.

 

instagram Z. Kocumové

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Brit Jonathan Albon a Češka Zuzana Kocumová se tak stali historicky prvními vítězi spartanské trifekty, série trojice závodů na různé distance s různými druhy obtížných překážek postavených zčásti na dávných disciplínách, jaké se kdysi trénovaly i v bájné Spartě. Účastníci tak poměřovali síly i v hodu oštěpem, ručkování po horizontálním žebříku nebo ve skoku přes oheň.

Liberecká zastupitelka se bahna nebojí. A hlavu čistí při tanci

V řecké Spartě, městě statečných a silných bojovníků, proběhlo letos také první mistrovské klání v takzvané „trifektě", trojlístku závodů, kde běh vlastně slouží především pro přesun mezi nejrůznějšími druhy překážek. Jednotlivé závody mají své vlastní názvy odpovídající jejich náročnosti, tedy celkové délce trati a počtu překážek na ní:

• Super: 13–15 kilometrů a 24–29 překážek
• Sprint: 5–8 kilometrů a 20–23 překážek
• Beast: 20–22 kilometrů a 30–35 překážek

Závodníci nikdy neznají předem přesnou délku trati ani přesný počet překážek. Je tak obtížnější zvolit závodní strategii. Ještě více se tak účastníci musí spoléhat čistě na svou sílu a vytrvalost. Úvodního ročníku mistrovství mezi pradávnými ruinami legendárního města se zúčastnilo na 1000 závodníků a závodnic z 57 zemí světa. Na vítěze v cíli čekala vedle medailí také finanční prémie ve výši 20 000 dolarů, skoro půl milionu korun.

ŽENY
1. Zuzana Kocumová (Česko)
2. Nicol Mericleová (USA)
3. Janka Pepová (Slovensko)
4. Adéla Voráčková (Česko)
5. Angelique Chetaneauová (Francie)
MUŽI
1. Jonathan Albon (Velká Británie)
2. Richard Hynek (Česko)
3. Albert Soley (Španělsko)
4. Sergej Perelygin (Rusko)
5. Peter Žiška (Slovensko)

Účastníci mistrovství se rekrutovali z úspěšných závodníků Spartan Race, kteří už dříve takzvanou „trifektu" splnili, tedy během jediného roku absolvovali všechny tři formáty závodu. V elitním poli byli k nalezení i tací, kteří jich měli i 13. Na vítězného Brita může čekat nakonec až milion dolarů. Letos totiž kromě jiného zvítězil i na mistrovstvích Spartan World Championship u kalifornského jezera Lake Tahoe. Posledním dílem do jeho velké skládanky bude celodenní 24-hour Ultra World Championship letos v prosinci u islandského Reykjavíku. Pokud do třetice zvítězí i v tomto závodě, dostane nejvyšší peněžní cenu, jaká kdy byla v historii OCR (z angl. Obstacle Course Racing, překážkové závody ‒ pozn. red.) udělena.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce