Rubriky:

Odjinud

Mladý hasič je nejšťastnějším mužem roku

12. ledna 2019 08:43 - Tokio

Chcete být nejšťastnější? Zúčastněte se závodu v japonské svatyni! Přinášíme vám záběry tisícovek Japonců, kteří závodí o to, kdo bude každoročně korunován za nejšťastnějšího muže nového roku. Klání má několikasetletou tradici a je mu přikládána velká váha. Vítěz sklízí obrovské ovace přímo tváří v tvář Všemohoucímu.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Japonským chrámem se každoročně chaoticky prožene dav kolem 5000 mužů, kteří mezi sebou svádí namáhavé a rychlé souboje o „nejšťastnějšího muže nového roku". Přesně o šesté hodině ranní zazní dunění bubnu, které zahajuje závod v budovách svatyně Nišinomija na západě Japonska. Dav odhodlaných mužů má za úkol co nejrychleji překonat 230 metrů dlouhou cestu před hlavní síň chrámu.

Smrtelná past na olympiádě? Tokio se bojí vysokých teplot

Letošním vítězem se stal dvaadvacetiletý hasič Juki Jamamoto, hasič z Hirošimy. S pověstnou japonskou skromností se v obklíčení kamer nejprve uklonil a prohlásil: „Nikdy jsem nebyl v záběru tolika kamer. Jsem velmi šťastný, že jsem byl korunován jako nejšťastnější muž roku. Děkuji vám."

Svatyně Nišinomija je zasvěcena všem obchodníkům a prodejcům. Podle představitelů chrámu se tradice snažení o to, kdo první nabídne své modlitby, táhne už od 14. století. Věří se, že vítězství v takovém klání zajistí dotyčnému štěstí po zbytek roku. Od té doby se zvyk každoročně dodržuje.

Reuters

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce