Rubriky:

Odjinud

Falické symboly doprovázejí každý její trénink. Stačilo jednou špatně odbočit

15. ledna 2019 08:16 - Praha

Když jistá Američanka jménem Claire před více než třemi lety odletěla navštívit svého bratra, ještě netušila, kam osud zavede její další kroky. Jedna absolutní náhoda, jíž se žena chytla, způsobila její zásadní obrat v přístupu k tréninkům. Od té chvíle nic nebylo jako dříve. A smysl pro humor této ženy oslovil stovky dalších, podobně smýšlejících běžců.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Stačilo, aby Claire jednou chybně odbočila, a její svět se navždy změnil. Více než před třemi lety odletěla za svým bratrem, aby společně v rodinném kruhu oslavili Den díkůvzdání. Claire byla v cizím městě, přesto si ale naplánovala svůj oblíbený běžecký trénink. Když ovšem byla na cestě, někde se jí podařilo chybně odbočit a žena pak složitě nalézala cestu zpět.

Nejdřív udělal soba. Pak se ale utrhl a byly z toho celé Vánoce

Jaké bylo později její překvapení, když zjistila, jak její trasa vypadá v záznamu GPS. Zcela bezděčně vykreslila svými kroky do ulic města obrysy mužské chlouby. 27. listopadu 2015 se tak zrodil DickRun. Dnes je neoddělitelnou součástí umělecké tvorby běžců vykreslujících svými tréninky nejrůznější tvary, aby se s jejich záznamy mohli pochlubit na sociálních sítích. Takové počínání má už i svůj zaběhlý název – Strava Art, podle jedné z nejpopulárnějších tréninkových aplikací se záznamem trasy.

Nejen v Americe ale lidé propadají kouzlům nechtěného. Ani u nás nemusíte dlouho hledat zástupce Strava Artu orientované na lidskou anatomii. Například Denisa V. z Prahy by ihned mohla založit jeho další odnož s hashtagem #pussyart. Posuďte sami! Světové sportovní umění se rodí i u nás, stačí se jen pořádně rozhlížet kolem sebe.

https://www.facebook.com/denisa.voborova.7/posts/1919612654827133

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce