Extrémní verze triatlonu - jen pro vyvolené!

Před nedávnem se v Praze uskutečnil historicky první ročník opravdu zzz-zimního triatlonu - Kryathlon. Čtvrt kilometru plavání v ledové vodě Vltavy, dva a půl kilometru běhu a tři na běžkách. Podívejte se sami, zda byste si na to také troufli.

Do zmrzlé vody raději až na poslední chvíli.

Slunečné, avšak mrazivé ráno uvítalo ve Velké Chuchli pět desítek odvážlivců. Teplota vody ve Vltavě dosahuje závratných hodnot kolem 3 °C. Zájem sportovců byl mnohem větší, než se čekalo, a tak byli organizátoři nuceni registrace předčasně ukončit.

S novým zážitkem se nejlépe vyrovnal Petr Šlajs v barvách Salming. Vítěz byl zároveň i nejmladším účastníkem závodu. Na jeho čas 23:49 nestačil druhý triatlonista Pavel Mužíček. Třetí místo ukořistil zimní plavec Matěj Červený z 1. plaveckého klubu otužilců.

Mezi ženami protnula jako první cílovou pásku Radka Srbová z 1. PKO s velkým náskokem před Danou Zbořilovou a Gabrielou Ježkovou, obě TJ Haná.

Pro méně odvážné závodníky byla připravena zkrácená verze plavání v ledové vodě s 25 metry.