Rubriky:

Odjinud

Sova napadla běžce a sebrala mu čepici. Jako dotyk nože, popsal postižený

14. února 2015 17:07 - Praha

Zpráva jako z policejního hlášení. „Čtvrtá osoba byla v parku napadena sovou. Tentokrát šlo ale o více. Ne jen letmý dotyk kůže." S touto zprávou přišel běžec Brad Hilliard. Jedno pondělní ráno si šel před šestou zaběhat v Bushově parku v Oregonu, ale znenadání pocítil, že ho něco škráblo zezadu na hlavě.

 

Petr Horník, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Otočil jsem se a moje oblíbená běžecká čepice byla pryč. Byl jsem ohromen. Čepice byla fuč a já nic neviděl," citoval muže Statesman Journal.

Kdo napadl běžce? Bylo zjištěno, že šlo o agresivní sovu. O nečekaném vetřelci bylo jasno. Nálet na hlavu a pokrývka hlavy zmizela ve výšinách.

Na rozdíl od jiných běžců, kteří byli napadeni na jižní straně parku blízko Leffelle Street, Hilliard byl první, který zažil nečekané setkání se sovou v odlišné části. Nakonec vyvázl s odřeninou na krku.

Jako dotyk špičkou nože

"Nedostala se hluboko. Bylo to skoro jako dotyk špičkou nože, ale byl vytažen ještě předtím, než skutečně mohl poškodit," popsal barvitě své pocity napadený.

Hilliard řekl, že četl příběhy o jiných běžcích, které sova napadla, ale nemyslel si, že něco takového potká i jeho. "Žil jsem v Coloradu, tam byl pták, který se na vás snesl dolů. Trochu mě sledoval. Tohle se mi několikrát přihodilo. Nikdy se mě ale nedotkl, a to jsem ho měl za sebou půl míle," přidal postižený své zkušenosti.

Otázkou zůstává, proč sova běžce napadla. Pravděpodobně šlo o období páření a sova bránila své hnízdo. Případně šlo o jedince, o kterého někdo pečoval v azylovém domě a byl zvyklý na lidi.

Co bude dál? Hilliard má jasno: "Chci zpátky svoji oblíbenou čepici, měl jsem ji pět let!"

lik, Sport.cz

Napadl vás někdy pták při běhání?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce