Rubriky:

Odjinud

Zkolabovala, přesto dosáhla cíle. Nic si ale nepamatovala

17. února 2015 15:03 - Praha

Po rukou a kolenou. I tak se dá dokončit maratón. Nezdolná vůle, kterou prokázala keňská atletka Hyvon Ngetichová padesát metrů před cílem v Austinu, je toho důkazem. Devětadvacetiletá běžkyně se zhroutila, přesto pokračovala za podpory fanoušků a organizátorů. Ona to ale nevěděla.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Organizátoři ji přispěchali na pomoc, ale ona odmítla. Davy přihlížejících jí začaly fandit a ona ukázala vnitřní sílu, i když sotva popadala dech.

"Ach, Bože, děkuji ti, že jsem přešla," řekla Keňanka poté, co se dostala za cílovou čáru. "Poslední dva kilometry si nepamatuji. Nemám tušení o cílové čáře," dodala pro Daily Mail.

Ředitel závodu John Conley v úžasu sledoval počínání této atletky. "Když přišla po kolenou, po rukou. Nikdy jsem za třiačtyřicet let tohle v tomto sportu neviděl." řekl pro televizi Fox 7.

"Běžela jste nejodvážnější závod, jaký jsem kdy viděl. Je to velká čest. Upravím finanční odměnu, takže dostanete částku jako byste skončila na druhém místě." dodal Conley.

Závod vyhrála Keňanka Cynthia Jeropová v čase 2:54:21.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce