Rubriky:

Odjinud

Sprint v New Yorku. Když pelášíte jako metro za miliardy

21. února 2015 11:59 - Praha

Metro v Londýně je minulost, takže další výzva. Na paškál si vzali kluci podzemku v New Yorku. James Heptonstall a Noel Carroll se postavili během, přirozeným to lidským pohybem, proti železniční síti za miliardy dolarů. Šlo o přeběhnutí ze stanice do stanice. Limit pouhých 85 sekund!

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tento rok si vyhlédli tito běžci největší rychlostní dopravní systém, cílem se stal New York. Město, které je nejlidnatější ve Spojených státech. Město, o kterém se říká, že nikdy nespí a které má také přezdívku Velké jablko.

Výzva, která zněla jasně: sprint mezi dvěma stanicemi. Jenže není sprint jako sprint, když se musíte vyhýbat kolemjdoucím, kteří nejeví dvakrát nadšení pro váš rekordní úprk.

Za vším stojí příprava, strategie, logistika. "Chce to trochu plánování. Zejména při vstupu a výstupu na stanicích," přiznal třicetiletý Heptonstall, bývalý atlet.

Výstup na Bowling Green Station na Manhattanu - výběh po schodech a 410 metrů po silnici na Wall Street Station. Na vše měl běžec 85 sekund.

Přesto. Souprava dorazila do cílové stanice, dveře se otevřely a běžec nastoupil s úsměvem. Dal to!

„Všechno nejdříve připravíme na papíře, abychom zjistili, zda je výzva reálná. Ale počasí, chodci, provoz, rychlost vlaku, to je mimo naší kontrolu, takže si nemůžete být jistí, že budete mít úspěch," dodal pokořitel železného oře.

Čtěte také: Hardcore trénink s pneumatikou - násobení tréninku
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce