Rubriky:

Odjinud

Živě

Vitamínový doping. To jsou sofistikovaná rajčata

25. února 2015 09:04 - Praha

Dochází vám síla, máte chuť se osvěžit, a to i při běhu? Existuje řešení. Dejte si čerstvé rajče, které je bohaté na betakaroteny a vitamíny. Běh bude poté mnohem sladší. Jak toho docílit? Stačí si pořídit sofistikovaného rajčatového robota, usadit ho na záda a vyrazit s pocitem, že v případě nutkání můžete pozřít vychlazený zásobník energie.

Takzvaný Tomatan zažene hlad i žízeň. Na trh s ním přišel japonský výrobce potravin Kagome. Mechanický batoh pojme sedm středně velkých rajčat a váží osm kilogramů. Pokud by pro vás byla tato váha moc, stačí se přeorientovat na menší typ. Šestikilový mini batoh dávkuje dvanáct cherry rajčátek, která jsou lepší i pro konzumaci.

Stačí zmáčknout knoflík a váš běžící přítel vám přesnými pohyby svých paží naservíruje pokrm, který jste si vyžádali.

Běháte? Pak se nemusíte bát smrti více než gaučoví povaleči

„Chtěli jsme najít způsob, jak se budou moci rajčata používat i při sportu, tak jsme vyvinuli tohoto robota, aby bylo jídlo mobilnější. Rajčata jsou zdravá a pomáhají proti únavě," nechal se slyšet výzkumník Shigenori Suzuki.

Podle lékařských zpráv běžec dostane výživově zdravý pokrm, který obsahuje vitamíny A a C. Dále kyselinu alfa-lipoovou, která působí v organismu společně s enzymy při procesech povzbuzujících energii.

Otázkou zůstává, zde není vhodnější si na maratón nechat tento batoh doma a rajče si dát až po doběhnutí. Ale záleží na každém...

lik, Sport.cz

Pokud budete mít možnost, využijete tohoto robota?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce