Rubriky:

Odjinud

Býk nabral běžce na rohy. Extrémní hrátky skončily dírou ve stehně

2. března 2015 18:32 - Praha

Americký turista poznal sílu býka. Přesně jeho rohů. V tradičním a nebezpečném běhu nezvládl situaci na festivalu ve španělské Salamance. Po nabrání a nerovném boji skončil s krvavou ránou ve stehně, která měřila šestnáct palců. Následovala tříhodinová operace.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Benjamin Miller se po operaci dostal mimo ohrožení života, ale je pravděpodobné, že dvacetiletý Američan podstoupí další zákroky. Nečekaný zádrhel pro turistu z Georgie.

„Není to nejhorší zranění, které jsem viděl, ale je to největší rána, kterou jsem operoval," řekl k zákroku pro The Telegraph lékař Enriqu Crespo.

Miller podstoupil operaci zad, stehen a hýždí. Podle radního Pedro Munoze utrpěli další dva muži méně závažné zranění. Šlo o muže ze Skotska a Španělska.

Padesát tisíc dorazilo

Fiesta je tradičním svátkem ve Španělsku, který má své fanoušky. Ale také kritiky. Událost přitahuje i hodně cizinců, což zvyšuje riziko. Oni berou tento běh jako zpestření své dovolené. V drtivé části muži se snaží dokázat sílu a podstupují riziko, že je býk může zranit. A zde nepomohou jen rychlé nohy.

Na zmíněný svátek, který trval čtyři dny, dorazilo až padesát tisíc lidí. A právě úprk před býky je tradiční událostí, která ale může přinést zdravotní komplikace.

Běhat je krásné, ale s býky určitě rizikovější. K tomu připočtěme stres, paniku, adrenalin, vyplašený dav. To vše může způsobit problém, což ví už i dvacetiletý Američan, který na návštěvu v Ciudad Rodrigo nikdy nezapomene.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce