Rubriky:

Odjinud

A Česko běží: Možnost porovnat síly každý měsíc

14. března 2015 07:02 - Praha

Na začátku letošního roku odstartovala Loap Pražská běžecká tour Vaší ligy 2015. Jedná se již o pátý ročník tohoto seriálu 12 závodů na 5 a 10 kilometrů. Běží se na příjemné rovinaté trati podél břehu Vltavy v pražském Braníku.

 

Archiv autora

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Loap Pražská běžecká tour vaší ligy nabízí běžcům možnost každý měsíc porovnat výkonnost s ostatními na tratích 5 a 10 kilometrů. Při pravidelných účastech běžci mohou také porovnávat i vlastní časy v průběhu roku.

V období leden až březen a září až prosinec se běhá zpravidla poslední sobotu v měsíci od 11:00. V období duben až srpen se pak běhá vždy poslední středu v měsíci od 19:00.

„Termínová listina je upravena s ohledem na větší závody a státní svátky. Kapacita závodů je omezená a je možné se přihlásit přímo na našem webu vaseliga.cz," přibližuje hlavní organizátor běžecké tour, Petr Lundák.

V loňském ročníku se Pražské běžecké tour zúčastnilo celkem 776 běžců, kteří si dohromady připsali 1 562 účastí. „Nejlepší běžci v jednotlivých závodech i celkově získávají ceny od partnera celé běžecké tour, Loapu. Neoceňujeme však pouze nejlepší, ale také závodníky, kteří se zúčastní alespoň poloviny našich závodů. Tyto závodníky neodradí žádné počasí a toho si opravdu vážíme," doplňuje Petr Lundák.

V letošním ročníku není nouze o rekordy. V prvním lednovém závodě překonala ženský rekord trati na 5 kilometrů Barbora Doubková v čase 0:19:28. Na konci ledna byl překonán traťový rekord na 10 kilometrů. Ten teď činí 0:33:12 a jeho držitelem je Jiří Čípa.

Petr Lundák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce