Rubriky:

Odjinud

Atletický přízrak, který se vymyká fyzikálním zákonům. A to v 95 letech!

13. března 2015 09:03 - Praha

Klobouk dolů, dámy a pánové. Tenhle výkon zaslouží neskonalé uznání. Každý ví, kdo je Usain Bolt, král sprintu. Ale ne jen on, je světovým lídrem. K Jamajčanovi se řadí i Charles Eugster, který zaběhl nejrychlejší čas na 200 metrů ve své kategorii. Je mu 95 let!

silvergreysportsclub.com, youtube.com/user/silvergreysportsclub, Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Rekord padl na atletickém mítinku v Londýně. Zubař v důchodu, který začal cvičit po osmdesátce, zaběhl čas 55:48 sekundy a překonal rekord z roku 2013, který činil 57:88.

Atlet Orville Rogerse přišel o nejlepší čas. A to podle sportovního klubu Silver Grey Eugster zaběhl i britský rekord na šedesát metrů. Než se dal na běh, omámila ho po šedesátce kulturistika a vzpírání. Nikdy není pozdě.

The Telegraph označil tohoto atleta za nejzdatnějšího důchodce, který se nevěnuje jen běhání. Podle deníku jí tento čiperný chlapík dopoledne čerstvé ovoce a po tréninku si dává doušky proteinového nápoje.

„Úspěšné stárnutí vyžaduje práci, dietu, cvičení a obrovský duševní a fyzický potenciál. Tělo může být přestavěno v každém věku a nový život začíná," píše Eugster na svých webových stránkách. Něco na tom bude, co myslíte?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce