Rubriky:

Odjinud

Světová klasa si to rozdá na pražském půlmaratónu. Tohle historie nepamatuje!

21. března 2015 07:05 - Praha

Pokud se vám zatočí hlava, není se co divit. Na start Sportisimo 1/2Maratonu Praha se postaví tucet atletů, kteří na 21kilometrové trati dokázali zaběhnout svá maxima pod jedenašedesát minut. K tomu navíc připočítejte devět běžkyň, které pokořily hranici sedmdesát minut. To vše jako špička běžecké laviny, která rozpohybuje několikatisícový běžecký dav 28. března.

 

RunCzech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

S nejrychlejšími časy se v Praze představí Leonard Komon a Lucy Kabuu. „Letošní startovní pole je nejsilnější, jaké jsme kdy v Praze měli. Ještě nikdy tu nebylo dvanáct běžců, kteří umí zaběhnout půlmaratón pod 61 minut. Myslím, že se můžeme těšit na hodně zajímavý závod," je nadšený Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru.

Pozornost bude poslední březnovou sobotu upřena zejména ke třem keňským běžcům. Také jak jinak. Tito atleti vždy patří do absolutní špičky - Leonard Komon, Peter Kirui a Geoffrey Ronoh.

Komon chce být lepší než v Berlíně

Komon běžel půlmaratón poprvé loni v Berlíně a jeho vítězný čas 59:14 se zároveň stal nejrychlejším debutem všech dob na této distanci. A pro pražské „kočky" si chystá další skvělý čas. „Leonard Komon se zdá být ve velmi dobré formě a plánuje běžet rychleji než při svém debutu v Berlíně," prozrazuje Jana Moberly, koordinátorka elitních atletů.

S Komonem na startu rozhodně nehrozí pomalý závod. Kirui, obhájce vítězství, a Ronoh, senzační vítěz Mattoni 1/2Maratonu Olomouc a desetikilometrového běhu na Birell Grand Prix Praha, jsou však na rychlé tempo velmi dobře připraveni.

Mezi ženami se s účastí Lucy Kabuu (1:06:09), dvojnásobné mistryně světa v maratónu Edny Kiplagat (1:07:47) a Worknesh Degefy (1:07:49) schyluje k zajímavému souboji a velmi rychlým časům. O místo ve vedoucí skupině závodnic bude bojovat i Lisa Nemec, nejlepší Evropanka startovního pole

Co česká naděje Anežka Drahotová?

Z českých závodnic se představí česká naděje Anežka Drahotová, která loni překvapila velmi rychlým časem 1:14:25. Ta letos v italském Luganu vyslala jasný signál o své dobré vytrvalostní formě, když lehce splnila limit na atletické mistrovství světa. Lepšími osobními rekordy na půlmaratón se však pyšní zkušené stálice Petra Kamínková a Ivana Sekyrová.

„Na závod se opravdu těším a věřím, že jejich souboj přinese skvělé časy českým barvám a že ženská kategorie by mohla zaznamenat vymazání nejlepšího českého výkonu našeho závodu Jany Klimešové 1:14:17 z roku 2000," doufá Moberly.

V mužích je největším favoritem Jiří Homoláč, ale stejně jako loni při maratónu může překvapit Petr Pechek.

Nejrychlejší desítka a jejich nejlepší výkony    
Muži:    
Leonard Komon Keňa 59:14
Peter Kirui Keňa 59:22
Azmeraw Bekele Etiopie 59:39
Geoffrey Ronoh Keňa 59:45
Daniel Wanjiru Keňa 59:58
Ženy:    
Lucy Kabuu Keňa 1:06:09
Edna Kiplagat Keňa 1:07:41
Lineth Chepkurui Keňa 1:07:47
Worknesh Degefa Et. 1:07:49
Waganesh Mekasha Et. 1:08:48
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce