Rubriky:

Odjinud

Snaha v exotickém Kataru vyhasla. Nepomohli ani dělníci v žabkách

4. dubna 2015 09:58 - Praha

Mělo jít o velkou slávu a pokus o rekord, ale vše dopadlo úplně jinak. Akce se dostala údajně až na stůl katarské atletické federace, která chce zjistit, co a jak skutečně bylo. Snem bylo uspořádat maratón, který bude zapsán v Guinessově knize rekordů. Stačilo, aby se na start postavilo padesát tisíc běžců. Ouvej, v poušti se nezadařilo.

 

qatarmegamarathon.com/en

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Snaha dostat na start běžce, kteří by mohli založit v tomto počtu i větší město, samozřejmě běžecké. Ale mezi běžci nebyli údajně jen běžci. Někteří „konkurenti" měli na nohách žabky a přišli v džínách, což není zrovna sportovní oděv na čtyři hodiny běhu, popsal příběh The Telegraph.

Nakonec neběžel nikdo. Maratón se měl uskutečnit už 6. února, poté byl přesunut na 27. března. Tedy do termínu, kdy je v Perském zálivu ještě větší sluneční výheň, která dosahuje vysoko přes třicet stupňů.

Žádný startovní výstřel ale nezazněl. Pořadatelé vzdali pokus o rekord, když nenaplnili chtěnou kvótu běžců. Maratón tak skončil dosti předčasně a dělníci v žabkách a riflích byli naloženi do autobusů a odvezeni.

Zmatek a chaos

Akci organizoval Al Sadd Sports Club, ale tento podnik se mu nevyvedl. „Byla to jedna z nejvíce zmatených a chaotických události, které jsem se ke své nelibosti účastnil," citoval místní plátek Doha News jednoho z běžců.

„Nejhorší bylo, že tam bylo velké množství dělníků, kteří na sobě neměli správné běžecké oblečení. Někteří chtěli odejít, ale nemohli," přidal se další z běžců. Nakonec mělo být zaregistrováno 33 tisíc běžců, včetně dělníků.

„Pokud někdo nechtěl běžet, mohl jít do svého autobusu," vysvětloval mluvčí klubu Mega Gonzales Cervantes s tím, že mělo jít o dobrovolnou žádost o účast.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce