Rubriky:

Odjinud

Držte si čelovky. Startuje Noční běh pro Světlušku

11. dubna 2015 07:01 - Praha

Většina z nás si takovou situaci neumí představit. Ale může si ji vyzkoušet na vlastní oči. Ano, oči. Charitativní běh tmou na podporu nevidomých pořádá Světluška 16. dubna v pražské Stromovce. Příležitost připojit se k roji mihotavých světýlek dostanete také 23. dubna i v Brně v areálu Riviéra.

 

svetluska.net

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„U Nočního běhu pro Světlušku platí stoprocentně, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jenom si místo olympijské pochodně rozsvítíme čelovky a symbolicky tak propojíme svět vidících a nevidomých," vysvětluje Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kdo chce, může se zapojit i více. Zájemci si budou moci vyzkoušet taky tzv. trasování, tedy běh se sportovcem se zrakovým postižením, nebo se nechat namasírovat od nevidomých masérů.

V Praze i Brně se startuje ve 21.00 hodin. V Praze čekají na sportovce trasy dlouhé 3 nebo 5 kilometrů, v Brně je přichystán 3,5 kilometru dlouhý běžecký okruh.

O hudební rozcvičku se postará kapela Tata Bojs, která chystá speciální koncert. A jak je vidět podle fotografie, pilně už chlapci trénují. „Předtím než se v květnu ukryjeme do studia kvůli nahrávání nového alba, je třeba si trochu provětrat hlavu, že ano. Takže zahrát si ve Stromovce od 20 hodin náš speciální elektro-akustický koncert, a pak se ještě rozeběhnout do tmy, nám přišlo jako ideální příprava," říká s úsměvem Milan Cais, frontman kapely Tata Bojs.

Mezi běžce s čelovkami se zařadí i kardiochirurg Jan Pirk, fotbalisté David Lafata, Lukáš Vácha nebo třeba cvičitelka Hanka Kynychová.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce