Rubriky:

Odjinud

Žádná diskriminace: Do nejdrsnějších pouštních závodů jdou i ženy

7. dubna 2015 11:24 - Jebel El Otfal/Praha

Marathon des Sables patří mezi nejznámější a nejdrsnější pouštní běžecké závody na světě. A také v České republice najdeme borce, kteří už jej v minulosti zdárně absolvovali. Právě nyní probíhá již třicátý ročník tohoto etapového závodu uprostřed marocké pouště!

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Domácí borec Rachid El Morabity, zřejmě dobře zvyklý na drsné pouštní podmínky, na velikonoční pondělí zvýšil své vedení na více než tři minuty, když vyhrál druhou etapu Marathon des Sables. V patách mu je Abdelkader el Mouaziz, rovněž z Maroka, který skončil druhý v etapě a udržuje si i druhé místo v celkovém pořadí.

V kategorii žen zatím kraluje Elisabet Barnesová ze země se třemi korunkami ve znaku. Švédka zvítězila ve druhé etapě o pouhých 17 sekund před Elizabeth Howardovou z USA. Celkově má Švédka nad Američankou ale více než osmiminutový náskok, jenž se jí podařil utrhnout už v první etapě.

Druhá etapa měla mírně přes 31 km. Z Oued Tijekht do Jebel el Otfal vedla přes kopce a horské hřebeny, přes pláně a suchá říční koryta. Kromě potencionálně nebezpečných živočichů na běžce číhalo množství technických stoupání a značně riskantní seběhy.

Na 250 kilometrů dlouhý etapový běh se zaregistrovalo téměř 1400 běžců z 50 zemí světa. Dnes probíhá třetí etapa z pěti. Má necelých 37 km a vede z Jebel El Otfal do Jebel Zireg.

kü, Sport.cz

Chtěli byste se takového závodu, jako je Marathon des Sables také zúčastnit?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce