Rubriky:

Odjinud

V Londýně zaběhl maratón kůň, v Praze i Pan tužka

10. dubna 2015 14:46 - Praha

Radost, zábava a někdy i nechápavé pohledy, ale proč ne. Bývalý policejní detektiv se rozhodl, že se stane nejrychlejší zdravotní sestrou, která uběhne tradiční maratón v Londýně. S tratí má zkušenosti, loni absolvoval dvaačtyřicet kilometrů převlečen za koně.

 

www.essexchronicle.co.uk

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Neil Casey se 26. dubna probudí do netypického rána. Navlékne ohoz zdravotní sestry a vyrazí na trať, předtím se účastnil už jedenácti maratónů.

Ale nejde jen o snahu se zviditelnit, Casey si klade vyšší cíle. Hodlá vybrat dva tisíce liber pro nemocnici a pro záchranáře jižní Anglie, kteří se starají o labradory a retrívry. Obě tyto charitativní organizace jsou totiž blízko jeho srdci. A to i z důvodů, že jeho dcera měla v roce 2013 vážný problém s krevní srážlivostí.

„Opravdu se na tu výzvu těším. Příprava je pryč, cítím se trochu unavený, ale to bude dobré, dostanu se z toho," věří si bývalý detektiv.

Zdravotní sestra vedle závodníka F1

„Je to také o štěstí, závisí na počasí, jak reaguje tělo, maratón v Londýně je hodně klikatý," dodal muž, který pracoval jako policejní detektiv šestnáct let, nyní je soukromým očkem.

S nápadem přišel běžec už při loňském maratónu. Chtěl začít v převleku koně a v půlce se převléci, ale nedostal se k druhému kostýmu, přesto doběhl jako kůň v čase 3 hodiny a čtyřicet minut.

Jelikož není maratónským novicem, postaví se do přední řady. Vedle něj bude stát i závodník F1 a světový šampión Jenson Button. „Běžet se všemi celebritami bude legrace. Možná budu mít i fotku s Jensonem," směje se neobvyklá zdravotní sestra, která jako táta dvou dětí běhá v průměru šedesát mil týdně.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce