Rubriky:

Odjinud

Sport v zemi, kde je i radost a tleskání na povel

14. dubna 2015 14:48 - Praha

Více než 650 zahraničních běžců se účastnilo v neděli maratónu v Pchjongjangu. Šlo o rekordní počet cizinců v Severní Koreji při této akci. Loni mohlo startovat 200 běžců z ciziny, pro příští rok by mohlo jít až o 1000 míst v běžeckém poli.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Před pár týdny zde byly pochybnosti, zda vůbec severokorejská vláda povolí přístup cizincům. Své pohnutky vysvětlovala obavami z Eboly. Nakonec se na start postavily stovky závodníků z cizích zemí.

Zaplněný stadión, který pojme 50 000 diváků, lidé vybaveni tleskátky a dirigování, kdy projevovat radost. Běžci se vydali do ulic Pchjongjangu, kde také neminuli 197 metrů vysoký Vítězný oblouk, druhý nevětší na světě.

„Měl jsem pocit, jako bych byl v bublině," řekl Duncan Erasmus, 23letý majitel softwarové firma z Aucklandu. „Severokorejci byli při běhu velmi přátelští, ale mimo závod tam byla znát změna. Byli k nám velmi obezřetní. Naši průvodci nám zabavili kamery. Požádali nás o ně ale velmi zdvořile," dodal Erasmus pro The Telegraph.

„Lidé byli velmi milí. Myslím, že by se mohlo účastnit více Japonců," pravil devětatřicetiletý Kenichi Okazaki pro Kyodo News, který byl jediný běžcem ze Země vycházejícího slunce.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce