Rubriky:

Odjinud

Frajer vždy splnil, co slíbil. Podaří se mu to i letos?

18. dubna 2015 08:56 - Praha

Keňský běžec Patrick Terer není žádná mluvka. Dře, trénuje, běhá, vítězí, a když něco slíbí, splní to. Podaří se mu letos zazářit do třetice? Dozvíme se už brzy. V neděli 3. května na trati pražského maratónu.

 

RunCzech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Patricka Terera zná Praha od roku 2013, kdy zde startoval poprvé na maratónské distanci. Závod málem nestihl kvůli problémům s vízy, přesto doběhl na třetím místě, a to v osobním rekordu 2:10:10. Na následné tiskové konferenci poděkoval organizátorům za pozvání do Prahy. „Příští rok se vrátím a zvítězím," byla ten rok jeho poslední slova.

V roce 2014 se skutečně vrátil. A na maratónské trati zvítězil. I přes náročné klimatické podmínky v Praze opět překonal svůj osobní rekord a posunul se na 2:08:07. Na pozávodní konferenci bilancoval: „Chtěl jsem běžet mezi 2:07:50 a 2:07:30, nepovedlo se. Pokud mne pozvete znovu, zaběhnu maratón za 2:07:00."

Sliby se mají plnit. I když nejsou Vánoce

Patrick Terer se vrátí už 3. května, aby se znovu popasoval s pražskou maratónskou tratí. Jako obhájce loňského vítězství poběží s číslem 1 na hrudi. Čtyřiadvacetiletý atlet běžel svůj vůbec první maratón v roce 2012 v Turíně. Tam zvítězil s časem 2:10:34. V roce 2013 své italské vítězství obhájil.

Jak se mu bude dařit letos v Praze? Jednoduché to určitě nebude. V Praze se potká s dalšími motivovanými a úspěšnými běžci. V květnu přijede do Prahy například Peter Kirui, jenž zvítězil v loňském pražském půlmaratónu s časem 59:22 a na maratónu má osobní rekord 2:06:31. Výrazně zamíchat s kartami by mohl další keňský borec Evans Chebet či Etiopané Deribe Robi a Teferi Kebede.

Ženský závod by se mohl klidně přejmenovat na Národní mistrovství Etiopie v maratónu, protože do Prahy se letos chystají hned tři rychlonohé atletky z této africké země. Je velmi pravděpodobné, že si budou chtít nechat stupně vítězů jen pro sebe. Yebrgual Melese umí maratón za 2:23:23. Tadelech Bekele se už letos stačila blýsknout v Dubaji s maratónským časem 2:22:51. Trojlístek doplňuje Ashete Bekere s osobním rekordem 2:23:43. Ani ona není na pražské trati žádným nováčkem. Bude to napínavé. Máme se rozhodně na co těšit.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce