Rubriky:

Odjinud

Chyba jednoho dohnala druhé k pláči: 300 lidí pykalo

24. dubna 2015 16:27 - Praha

Je to pech. Jedna chyba, která muže zhatit vaše běžecké plány na boj s časem. Chcete si ho vylepšit? Nezáleží jen na vás. Pokud se organizátor závodu sekne a při desetikilometrové trati vám tři kilometry přidá, tak si osobní rekord určitě nezlepšíte. A tohle se stalo při Bournemouth Bay Run na jižním pobřeží Anglie v hrabství Dorset.

 

Facebook: Bournemouth Bay Run

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Traťový maršál způsobil chaos, takže prvních 300 běžců z 1200 zavedl na špatnou cestu. Místo, aby zabočili, běželi stále rovně. Pro začátečníky, pro méně zdatné, tak nastal problém. Někteří dobíhali do cíle se slzami v očích.

Po konci celé akce organizátoři slíbili, že vše vyšetří. "Je to neomluvitelné," popsal rozhořčení server dailymail.com, když citoval Hayley Jamesovou, která je ve čtvrtém měsíci těhotenství. "Viděli jsme hodně lidí, kteří na konci šli, někteří brečeli, bylo mi jich líto," přidal se Andy Isaac.

Omluva a 14 liber zpět

"Omlouváme se všem běžcům, kteří byli postiženi. Jako gesto dobré vůle jsme jim napsali, že nás mohou kontaktovat, vrátíme jim startovné. Chápeme, že dlouho trénovali na tuto akci, je těžké se vcítit do jejich pocitů," zaznělo z úst povolaných, kteří závod pořádali. Vráceno by mělo být každému, který si uběhnul více, čtrnáct liber, což je 500 korun.

Tento závod je pořádán třiatřicet let, až letos se přihodila tato nesnáz, což není tak strašné, kdy si připomeneme film - Jáchyme, hoď ho do stroje. "Náš ústav se vám, pane Hudečku, mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let," pravil psychiatr Chocholoušek.

Tady přišla první omluva po třiatřiceti letech...

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce