Rubriky:

Odjinud

Button odstavil monopost F1 a v Londýně obsadil 918. místo

28. dubna 2015 18:53 - Praha

Hvězda F1 se neztratila. Jenson Button si dal dvaačtyřicet kilometrů, tentokrát na vlastní kůži. Žádná kola a vyladěný monopost, o víkendu využil nohy, šel po svých. Londýnský maratón zaběhl za dvě hodiny, 52 minut a 30 sekund. Čas, na který většina běžců nikdy nedosáhne.

 

Paul Childs, Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Před pár týdny člen stáje McLaren oznámil na Twitteru, že by rád prolomil osobní čas na maratón. Podle ESPN chtěl Button pokořit čas 2 hodiny a 58 minut, což už je výsledek, který má váhu a vyžaduje tréninkové úsilí.

Podařilo se. Mistr světa z roku 2009 je znám tím, že běhání ho baví, zkusil i triatlon, ale nikdy předtím nepoznal na vlastní kůži závod v ulicích hlavního města, Londýna, což je pro Brita výjimečná událost.

"Nejúžasnější věc je, že jsem docela dost trénoval, ale tak mnoho lidí je přede mnou. Lidé do toho museli dát tolik úsilí, je to docela emocionální, bylo to skutečně skvělé, úžasná atmosféra," řekl Button pro BBC.

Vešel se do první tisícovky

Na trať maratónu se postavilo téměř 38 tisíc závodníků, on nakonec obsadil 918. místo. Pětatřicetiletý pilot F1 běžel společně s bývalým olympijským vítězem ve veslování. Po jeho boku se na start postavil James Cracknell.

Závodu se účastnila také Buttonova manželka, ta doběhla v čase 4:15. „Chcete-li přijít sem a dělat úplně jiný sport s 36 000 lidmi, tak to je opravdu emocionální," zval Button ještě před závodem. Jeho slova se naplnila. Užil si to.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce