Rubriky:

Odjinud

Boxerský Chirurg Konečný přestoupil z ringu do kecek

5. května 2015 11:51 - Praha

Patřil do světové boxerské špičky, ale teprve v šestatřiceti letech zažil maratónskou premiéru. Z ringu do kecek. Lukáš Konečný si v neděli zaběhl pražský maratón. Moc nepotrénoval, váhu neshodil, přesto se vešel pod tři hodiny a třicet minut. Více jak dvacet let sportovního drilu je stále znát, nevadilo ani jeho 84 kilogramů. „Pokud bych měl méně kilo, bylo by to příjemnější,“ přiznává boxer, který získal v ringu přezdívku Chirurg.

 

Jitka Stupková

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zaběhl jste čas 3:29:36, jste spokojený?

Jo, takový čas jsem chtěl, takže spokojenost.

Bavilo vás běžet takovou dobu?

Taková trať není o bavení. Byl to můj první maratón, ale bral jsem to tak, že bych si tenhle závod měl minimálně jednou v životě zaběhnout. Třicet kiláků bylo úplně na pohodu, to mě i bavilo. Potom přišlo pět horších a poslední sedmička byla trápení.

Z boxu máte fyzičku, připravoval jste se speciálně na tuhle premiéru?

Nijak zvlášť. Přidal jsem trochu běhu, ale povinnosti mi to moc neumožňovaly. Jednou jsem si dal třicet kiláků v tempu, abych zjistil co a jak. Celkem to bylo v klidu, ale s trénováním jsem to nepřeháněl. Pro příště by to chtělo trochu víc, abych byl lépe připravený, ale záleží, jestli se mi bude ještě někdy chtít. Pokud ale půjdu, tak chci rozhodně udělat lepší čas.

Co je lepší čas?

Z mého pohledu je i 3:30 dobrý čas, ale každé další zrychlení bude nehorázně těžké. Pokud bych se v budoucnu vyhecoval, vsadil na další maratón, tak bych se chtěl zlepšit o pět minut. Tady je ale každá minuta a vteřina už dobrá, těžké se přes to dostat.

Jak vám je po těle?

Jsem v pohodě, ale trochu mě bolí kolena. Jakmile nechodím, tak mi tvrdnou, jinak jsem v pohodě, ale v pondělí ráno jsem vynechal boxerský trénink.

Byl pro vás maratón horší než boxerský zápas?

Určitě ne. To se nedá srovnávat, a to je ta věc, která mně pomohla a donutila splnit limit pod 3:30. S tím jsem se dokázal porvat, protože to mám po sportovní stránce srovnané v hlavě. Na začátku jsem měl náskok skoro pět minut, ale síly docházely. Věděl jsem, že na ten čas mám, ale na druhou stranu jsem zpomaloval. Potom to byl boj s únavou, ale i s hlavou, abych udržel tempo.

Vnímal jste lidi podél trati?

Jasně, hrozně mi pomohli i ti, kteří běželi. Já reaguju na lidi, stejné jsem to měl i u boxu. Když někdo zařve, povzbudí. Někdo mě i poznal, tak zakřičel „Lukáši, do toho." To je příjemný, to mi pomáhalo. Když běhám sám, tak to je těžší.

Při maratónu rozhoduje i strava, zaměřil jste se na ní před nedělí?

Ne, nehrotil jsem, což je taky záležitost, která by mi pomohla k lepšímu času, ale já jsem línej, byl jsem tlustej, každý kilo je znát. Mám teď čtyřiaosmdesát kilo. Pokud bych měl o šest méně, tak by to bylo rozhodně příjemnější.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce