Rubriky:

Odjinud

Hvězda v nesnázích. Ozbrojený gang kradl v Keni

8. května 2015 11:26 - Praha

Pokud jste veřejně známou osobou, jste více pod drobnohledem, který se nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví světová vytrvalecká šampiónka. Ozbrojený gang přepadl dům dvojnásobné mistryně světa v maratónu Catherine Nderebaové z Keni nedaleko Nairobi. „Je to pravda, byla jsem okradena, děkuju Bohu za jeho ochranu,“ napsala běžkyně na svůj Facebook.

 

Facebook: Catherine Nderebaová

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zloději si vzali věci a peníze. Gang si přivlastnil v přepočtu 11 000 korun, iPhone, iPad, dva mobilní telefony, šperky a boty.

Podle policejní mluvčí Gatiry Mboroki, která incident potvrdila pro Capital Sport, nečekaní návštěvníci utekli, ale nikdo nebyl zraněn.

„Řekla, že lupiči byli na odchodu, máme podezření, že čekali na ní, tvrdí, že neměli vozidlo. Již jsme zahájili vyšetřování, dobrá věc je, že nikdo nebyl zraněn," zopakovala mluvčí.

Hvězda keňského sportu

Catherine Nderebaová v roce 2014 odešla do běžeckého důchodu, bylo jí 41 roků. Vytrvalkyně z Keni ovládla maratón na světových šampionátech v Paříži (2003) a Ósace (2007). Na stříbro dosáhla na mistrovství světa v roce 2005 i na olympijských hrách v Aténách (2004) a Pekingu (2008). Čtyřikrát v kariéře také nenašla přemožitelku na prestižním Bostonském maratónu.

Časopis Chicago Tribune označil tuto běžkyni za největší ženskou maratónskou vytrvalkyni všech dob. V roce 2001 zaběhla ženský světový rekord, když dosáhla na čas 2:18:47, několikrát také byla vyhlášena keňskou sportovkyní roku.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2017 únor 2017 březen 2017 duben 2017 květen 2017 červen 2017 červenec 2017 srpen 2017 září 2017 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj Slovensko Polsko
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce