Rubriky:

Odjinud

Dvě minuty adrenalinu. Tradice anglických honáků pokračuje

29. května 2015 14:33 - Praha

Člověk dokázal, že na tomto světě se dá závodit opravdu v mnoha odvětvích. A nejde jen o výstřelky posledních let. Některé mají kořeny až v sedmnáctém století, kdy se například mladí honáci ukazovali ženám a dokazovali svoji sílu. Jak? Hodili pytel vlny na záda a běhali s ním. Tato tradice se přenesla až do jedenadvacátého století.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Gloucestershire je hrabství v anglickém regionu Jihozápadní Anglie. Část britského království, která se výrazně neliší od ostatních, ale mají tu jeden vyhlášený závod, který už řadu let místní baví. Chlapi hodí na záda pytel s vlnou, který má 60 liber (27 kilogramů), ženy bojují s váhou 35 liber (necelých 16 kilogramů) a peláší do cíle.

Technika, rychlost a výdrž. Tři podstatné ukazatele, které závodník potřebuje. Musí rychle naložit, zároveň „pohodlně", musí vydržet a být v cíli první. Jak snadné. Ale i bolestivé. Start, úprk z kopce, poté do prudkého kopce, i takové může být mistrovství světa.

"Není to příjemné, je to zvracení, nevolnost, bolest, utrpení. Ale jsou to jen dvě minuty," hlesl po uběhnutí jeden z odvážlivců.

Bolest nohou, bušící srdce a boj s odhozením a cíl se přibližuje pomaleji a pomaleji. Nohy chtějí zastavit a zbavit se pálení, ale tohle je mistrovství světa, tady se nevzdává. "Miluji soutěže. Nikdy nevíte, kdo se tu objeví. Je tu skvělá atmosféra, celé rodiny přijdou a dívají se, to je opravdu důležité," přidal se další ze závodníků. Vyhrát může jen jeden a jedna, ale hlavní bylo, že se všichni bavili. Tak jako už honáci v sedmnáctém století.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce