Rubriky:

Odjinud

Šílené kousky! Průlet sklem a salto do vody z jedoucího vlaku... Takhle řádili už před válkou

3. června 2015 08:58 - Praha

Novinka, výstřelek posledních let? No, nevypadá to. Parkour je druh tréninku, který umožňuje překonávat překážky ve městě i v přírodě. Skupinky náctiletých nejsou ničím neobvyklým. Udivují akrobacií, fyzickými výkony. Ale podobní frajeři tu byli už před desítkami let.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na videu, které se má datovat k roku 1930, vyšvihaní sportovci předvádí občas neskutečné kousky. Jejich oblečení není jistě ideální, přesto jim dlouhé kalhoty a bílá košile nebrání k výkonům, které by se neztratily ani v tomto tisíciletí.

Vyběhnout do koruny stromy jako veverka? Není problém. Podobné to je se zdí, okapovou rourou. A když si jeden nevystačí sám se sebou, na záda mu sedne dítě, které v případě ztráty rovnováhy může tvrdě dopadnout dolů. Pro netrénovaného hazard.

Komu nestačí statické překážky, vrhne se na tramvaj, vlak, ze kterého předvede na mostě skok se saltem do vody. A co nasoukání se do pneumatiky a šup z kopce? Možná počátky zorbingu se psali právě zde.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2017 únor 2017 březen 2017 duben 2017 květen 2017 červen 2017 červenec 2017 srpen 2017 září 2017 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj Slovensko Polsko
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce