Rubriky:

Odjinud

Ani slza neukápla, bojuje. Sousedé ukázali srdce

18. června 2015 08:59 - Praha

Ani jednou neukápla slza, ač to je překvapující v této obtížné životní chvíli. Je silná. Taková byla a je učitelka z vysoké školy z Wahoo v Nebrasce po zjištění diagnózy rakoviny mozku. "Víte, co je vaším cílem, já to nevím," řekla Kim Brighamová po doběhnutí benefičního běhu před pár dny. "Musíte prostě jít ven a udělat to."

 

journalstar.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Problém je, ale ona se nevzdává. Je to jako hra, říkají. Všichni kolem Kim ji drží v naději, snaží se být optimističtí. "Její léčba zahrnuje pět po sobě jdoucích dnů terapie, poté třiadvacet dnů odpočinku před startem další léčby," popsal pro journalstar.com její manžel Rob.

V pátek dokončila poslední týden chemoterapie. O dva dny později se postavili na start běžeckého závodu. Zapojili se do barevného běhu. "To svědčí o její velké síle," řekl Rob. "Ona se nenechá ničím zastavit," přidala se studentka Carleigh Olsonová.

Akce pro Kim
Místní komunita se pokusila získat finance pro ženu, která byla diagnostikována rakovinou mozku. Závod se uskutečnil 14. června u jezera Wanahoo v Nebrasce. Celý výtěžek, cca 15 tisíc dolarů, byl určen pro léčebné výlohy Kim Brighamové.

Dva bývalí a jeden současný student vysoké školy zorganizovali benefiční závod, neočekávali více než 200 lidí. Ale realita byla nakonec trochu jiná. Postříkat barvami se nechalo 480 běžců, ti se účastnili závodů na 2,5 a 5 km. Vybráno bylo okolo 15 tisíc dolarů. To vše na podporu sousedky, která jim není lhostejná.

"Každý zná Kim. Učila ve Wahoo na střední, učí na vysoké škole. Je trenérka, zapojuje děti do sportu jako je volejbal, basketbal. Každý Kim miluje. Má otevřené dveře, je ochotná, dává, plánuje, pomáhá studentům," řekla o ní Joni Pearsonová, jedna z účastnic akce.

Stále drží rekord

Po takových slovech nebyla podpora pro nikoho překvapením. Rodina, přátelé přišli ukázat lásku k osobě, která je blízký přítel. Ona je trenérkou. Také je bývalou běžkyní na 4x400 metrů na střední škole. Stále drží školní rekord, který byl stanoven v roce 1986. Bývalí kolegové ze štafety se v neděli také na benefičním závodě objevili.

"Ona si to zaslouží, její rodina si to zaslouží," řekla Kristen Tomjacková, jedna z organizátorek závodu. Někdy nemusí jít o čas, ale účast. Ta je mnohdy více než medaile a rekordy, protože bez zdraví nemůže být medailí, rekordů. A hlavně života!

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce