Rubriky:

Odjinud

Známý požírač nechutných housenek je divoký běžec

28. června 2015 10:03

Beara Gryllse zná téměř každý. Kromě toho, že udivuje diváky svých pořadů úrovní fyzické kondice a jasnou myslí, pamatujeme si jej povětšinou jako člověka neštítícího se vzít do úst v podstatě cokoli. Tedy pokud to má potřebné kalorie a pokud je v situaci, kdy jde o život. Už méně lidí ví, že Grylls je také vášnivým běžcem. A ne ledajakým.

 

facebook B. Gryllse

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Ačkoli se jeden z jeho seriálů jmenuje Running Wild, běhat jej ve videích zase až tak často nevidíme. Ani fotek s běhajícím Gryllsem na internetu moc nenajdete. O co méně je ale vidět při běhu na veřejnosti, o to více běhá ve svém soukromí.

Tento bývalý příslušník britských speciálních jednotek SAS se postupem času přerodil v dobrodruha, moderátora a dokonce spisovatele. Jako nejmladší Brit se ve svých 23 letech vydrápal na Mount Everest a v 35 letech se stal také nejmladším náčelníkem britských skautů. S jeho jménem se nesetkáte jen na televizních obrazovkách nebo na policích prodejen knih. Monogram BG nese také celá řada výrobků pro přežití a jak to tak vypadá, možná se dočkáme i nějakých běžeckých bot. Bear Grylls totiž vychází s pravdou na povrch a ke svému oblíbenému koníčku se zná čím dál více. A začal dokonce pořádat i vlastní běžecké závody.

Nejraději nadivoko

Jak trénuje známý propagátor pohybu všeho druhu? Jeho trénink bývá krátký, leč intenzivní. Grylls se označuje za divokého běžce (to kvůli té divočině okolo i uvnitř něj). Nejraději má běhy do 30 minut „na plný plyn". Běh rád kombinuje také s dalšími cviky na posílení všech částí těla. Je spíše silový běžec, dobrý ve sprintech. To mu pravděpodobně zůstalo z výcviku speciálních jednotek, kde při běhu není výjimkou zvracení z vysílení. O co méně dnes zvrací, o to více má rád cesty plné bahna, úskalí a překážek. Jeho mottem je velmi často věta:

„Najdeš-li cestu, na níž nejsou žádné překážky, pravděpodobně nikam nevede."

Grylls tak ne vždy honí čas a vteřiny. Nikoho nepřekvapí, že rád objevuje nové cesty, nové možnosti. O to větší možná bude překvapením skutečnost, že Bear je propagátorem bosé chůze i bosého běhání. Na své výběhy vyráží nejraději v minimalistické obuvi, když ne přímo naboso. Přiznává, že zpočátku mu to přišlo trochu divné, ale po chvíli se zamiloval do přímého spojení se zemí a menšího namáhání kloubů.

Dáte to?

Pokud byste se chtěli s tímto borcem potkat osobně, možnosti by tu byly. Co si takhle zajet na jeden z jeho „survajvl rejsů" do Británie? Dáte třeba 30 kilometrů s více než stovkou překážek? Pro méně zkušené běžce-přežívače je na skladě 10kilometrový závod s garancí více než 35 překážek a množstvím překvapení (nikde ovšem není psáno, zda půjde o překvapení příjemná, či nepříjemná, takže pozor!). Pokud by ani toto nebylo nic pro vás, lze zkusit „začátečnický" pětikilometrový závod s více než dvěma desítkami překážek. Pak už má Grylls jen něco pro děti.

kü, Sport.cz

Také jste divocí?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce