Rubriky:

Odjinud

Oslnili svět. Jsou to frajeři

10. října 2015 08:32 - Toronto

Tahle kombinace zřejmě funguje, zkrátka atletika a americký fotbal spolu dokonale ladí. Pojďme zpátky do minulosti: Renaldo Nehemiah, hráč amerického fotbalu, byl ve své době nejlepším překážkářem světa, na mítinku Weltklasse ve švýcarském Curychu dokonce znovu zaběhl světový rekord v běhu na 110 metrů překážek. A navždy se zapsal do historie – jako první totiž zaběhl tuto trať pod 13 sekund.

 

Facebook: Renaldo Nehemiah

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Po světovém rekordu ale udivil svět znovu. Z atletické dráhy utekl k americkému fotbalu, za další tři roky se vrátil. Spojení atletiky a amerického fotbal funguje i dnes. Jedním z nejlepších světových dálkařů je hráč elitní zámořské ligy amerického fotbalu NFL.

Čtyřiadvacetiletý Marquise Goodwin skočil na Panamerických hrách 827 centimetrů a vybojoval pro USA stříbrnou medaili. K atletice si však pouze odskočil, před sebou má tréninkový kemp Buffalo Bills.

Na roztrhání

Goodwin dělí čas mezi oba sporty už dlouho. V roce 2008 se v dálkařském sektoru stal juniorským mistrem světa, o čtyři roky později si vylepšil osobní rekord na 833 cm a skončil desátý na olympijských hrách v Londýně. Mezitím ovšem stihl posbírat několik ocenění i na fotbalovém hřišti, takže předloni podepsal čtyřletou profesionální smlouvu v NFL.

Sám přiznává, že na atletické tréninky nemá moc času. Přesto letos s nedovolenou podporou větru doletěl v Eugene až na 837 cm a těsně mu unikla nominace na světový šampionát. Na Panamerických hrách si spravil chuť. „Druhý letošní závod a stříbrná medaile. Skoro bez tréninku. To je pro mne super výsledek," řekl v Torontu, kde ho výkonem 854 cm porazil jen krajan Jeff Henderson, světová jednička letošní sezony. „Chtěl jsem zlato, ale i za stříbro jsem vděčný."

Surrealistická kombinace

Kombinaci obou sportů se považuje za tak trochu nezvyklou. „Je to trochu surrealistické, ale já o tom vždycky snil. Hrát NFL a ještě k tomu reprezentovat v atletice," nechal se slyšet.

Nečekejte ale, že by se vzdal svého jobu u Bills, i když by se rád ještě jednou podíval na olympijské hry, jenže zámořská média rovnou připomněla, že hry v Riu de Janeiro se za rok budou konat v srpnu. A to už budou přípravné kempy v NFL v plném proudu. „Já dálku miluju, ale zároveň mám smlouvu s Buffalo Bills. A to je má priorita. Kdyby se to ale povedlo skloubit bez nějakých následků, určitě bych to příští rok zkusil," dodal Goodwin.

Markéta Lyachová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce