Rubriky:

Odjinud

Urval světový rekord pro sebe, v pondělí šel normálně do práce

6. srpna 2015 08:51 - Praha

Někdo jde do práce na osmičku, David Staley si dal o víkendu dvanáctku. A to bez prostojů! Na běžícím pásu v sobotu uběhl 131,355 kilometrů a vytvořil nový světový rekord. Většina z nás si dá pár minut na rozehřátí, po cvičení třeba půl hodinky, Staley ne, opřel se do gumy a může slavit.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Staley běžel v Denveru v Ritchie Centru. Pás spustil v 9:30 dopoledne, šichta mu skončila za dvanáct hodin, když zmáčkl STOP. V ten moment věděl, že překonal svého kamaráda, Denise Mykhaylova, který v loňském roce v New Yorku uběhl 129,6 kilometrů. „Bylo to v přátelském duchu," usmíval se třicetiletý světový rekordman pro server yahoo.com. "Myslel jsem, že Denis mohl zaběhnout více. Možná to zkusí opět a pokoří mě."

„Monstrum“ překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na páse

Staley trénoval na tento rekord, ale on patří mezi osoby, které nerady soutěží, proto se rozhodl na poslední chvíli. Běžec se přestěhoval z Východního pobřeží do Colorada v loňském roce a uvědomil si, že by nebyl špatný závod na čtyřiadvacet hodin. Pár jich také zkusil. Teď dal poloviční vzdálenost pod střechou.

Přitom extra netrénuje. Běhá dvakrát až třikrát týdně, v průměru necelých padesát kilometrů. "Neměl jsem žádný plán, žádnou myšlenku, jen jsem běžel, přišlo mi to zajímavé."

Staley není sám s podobnými choutkami

Ještě než vyběhl na dvanáctihodinovou šichtu, provedl dva testy. První byl pětihodinový, druhý měl ještě o dvě hodiny více. "Zíral jsem na bílou zeď, zatímco jsem byl na běžeckém pásu. Zdálo se mi, že to může být v pohodě," řekl.

Pro mnohé je tato představa nepředstavitelná, nudná. Staley takové pocity neměl, prý se stále na něco soustředil. A televize to nebyla. Při pokusu se bavil s přáteli, další jezdili vedle něj na stacionárním kole, zažil i taneční party. Po šesti hodinách zažil i trable se žaludkem. Přesto vydržel a má světový rekord. Otázkou nyní je. Na jak dlouho?

Během závodu jedl i brambůrky, slaninu, cheesburgery. Po závodě se kupodivu cítil v pohodě, dokonce šel v pondělí do práce. "Průměrný člověk nemůže tohle dělat," řekl jednoznačně fyziolog Frank B. Wayatt, který je profesorem na katedře atletického tréninku a cvičení fyziologie na Midwestern State University.

Staley není sám, který se pustil do běžeckého zápolení na běžícím pásu. V únoru Rainer Predl dokončil „The Monster Project". Pětadvacetiletý běžec vydržel na páse běžet sedm dní v kuse a za 168 hodin se mu podařilo zdolat neskutečných více než 852 kilometrů.

lik, Sport.cz

Jak dlouho jste dokázali běžet bez přestávky?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce